Familia l-a sunat pe Harry de mai multe ori însă acesta nu a răspuns la telefon. Surse din poliția californiană au declarat pentru TMZ că pe 9 aprilie, cineva de la ambasada Marii Britanii l-a sunat de mai multe ori pe Harry pentru a-i dat trista veste, în jurul orei 3 dimineață, însă fără succes.
Nu este clar dacă dacă telefonul lui Harry era pus în modul silențios sau el și Meghan dorm foarte adânc, cert este că nimeni nu a răspuns. După numeroase tentative de a lua legătura cu Harry, reprezentantul ambasadei în cele din urmă au apelat la poliția din Santa Barbara care a fost rugată să trimită pe cineva la locuința prințului din Montecino pentru a-l informa că ambasada încearcă cu disperare să dea de el.
Citește și: Meghan a decis: Archie trebuie să facă terapie. Bietul copil
Evident că poliția a răspuns solicitării și un ofițer s-a deplasat până la porțile proprietății ducilor de Sussex unde a luat legătura cu un angajat care în cele din urmă l-a trezit pe Harry și i-a spus să ia legătura urgent cu ambasada.
Jurnaliștii de la publicația TMZ sunt de părere că ar exista un subtext în această istorie. Familia lui Harry este foarte supărată că acesta a dezvăluit public modul în care au fost tratați de familie inclusiv din cauza acuzațiilor de rasism. În acest context familia nu și-a dorit ca cei doi să afle de moartea prințului Philip din presă și astfel să mai adauge un motiv de nemulțumire din parte ducilor de Sussex.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Bruxelles-ul prelungește suspendarea contramăsurilor...
BVB a câştigat aproape nouă...
Investitorii globali au...
Scope Rating a îmbunătăţit...
Fondurile de pensii...
Peter Magyar promite un „New...
Evaziunea începe din bucătărie:...
Se taie contribuții! Guvernul elimină o parte din taxele...
Urmează schimbări la asigurarea...
Secretarul de Stat al SUA,...
TikTok a început o amplă...
Wall Street încheie săptămâna...
Companiile de stat intră în...
Bruxelles-ul propune o taxă...
Veniturile Rusiei din...
UE, în așteptarea unei...
Curs valutar BNR, 11 iulie 2025.
Ford anunţă un program de concedieri voluntare la uzina...
În timp ce România se chinuie...
Piețele financiare au fost...
Câştigul salarial mediu brut în România a scăzut cu...
Sindicaliştii din ANAR protestează, vineri, în faţa...