Când începe extragerea gazelor din Neptun Deep
Ministrul Energiei a venit cu detalii despre proiectul...
Într-o apariţie la Fox News, Donald Trump a fost însă mai puțin clar când a fost întrebat de gazda emisiunii ce ajutor îi va oferi Ucrainei sacă ar fi în locul lui Biden. „Există această discuție, dacă ar trebui să trimitem avioane pentru a ajuta Forțele Aeriene Ucrainene. Ați trimite acest tip de ajutor? a întrebat jurnalistul, iar Trump a răspuns: „Ei bine, să fiu sincer cu tine, poate chiar mai mult„.
Rugat să exemplifice, Trump a evitat să dea un răspuns clar, ducând vorba spre atrocitățile din Ucraina, pe care le-a numit o „tragedie umană”, fără a adăuga ce ar trimite în afară de avioane.
În schimb, Trump spune că ar trimite submarine nucleare în Rusia dacă ar fi președinte. „Ar trebui să spui: „Dacă mai menționezi acel cuvânt (nuclear) încă o dată, vom trimite (submarine și avioane nucleare) și vom merge înainte și înapoi, în sus și în jos pe coasta ta”, a spus Trump, citat de Daily Mail. „Nu poți lăsa această tragedie să continue. Nu poți lăsa pe aceștia, aceste mii de oameni să moară„.
Dar Trump a lansat un răspuns șerpuitor despre atrocitățile din Ucraina, pe care le-a numit o „tragedie umană”, fără a merge mai departe în ceea ce ar trimite dincolo de avioane.
De asemenea, Donald Trump a adăugat: „Un lucru pe care l-aș face rapid este că aș face petrolul să curgă, pentru că dacă reducem semnificativ prețul petrolului războiul se va termina”.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Ministrul Energiei a venit cu detalii despre proiectul...
Firmele din România sunt puse...
Impozitarea locuințelor după...
Curs valutar BNR, 12 ianuarie 2026.
Emisiune dedicată celor care au...
Informaţiile zilei de la BNR...
Ministrul Finanțelor, Alexandru Nazare, conduce...
Ziua de marţi, 13 ianuarie,...
Aurul a trecut peste pragul de 4.600 de dolari pe uncie,...
Implicarea tot mai vizibilă a...
A fost convocat Comandamentul...
Trei companii îşi dispută...
Autoritățile au accelerat,...
Guvernul României a transmis o...
Prețurile angro pentru...
Scădere uşoară a deficitului comercial al României.
Președintele american Donald...
Banca Naţională a României...
Traficul aerian pe Aeroportul...
Legea pentru modificarea și...
Municipiul București intră sub...
Bill Ackman critică dur...
Ocuparea în sectorul energiei...
Spitalele din Iran sunt...