Seismul s-a produs la o adâncime de 110 km în apropierea următoarelor oraşe: 90 km E de Braşov, 98 km S de Bacău, 100 km NE de Ploieşti, 103 km V de Galaţi, 106 km NV de Brăila, 149 km N de Bucureşti, 175 km NE de Piteşti, 176 km S de Iaşi, 203 km E de Sibiu şi 213 km N de Ruse.
Cutremur în judeţul Buzău, miercuri dimineață
În octombrie, în România, au avut loc 15 seisme, cu magnitudini cuprinse între 2,3 şi 3,6 pe Richter.
În acest an, cel mai semnificativ cutremur din România a avut magnitudinea de 4,5 pe scara Richter şi s-a produs în judeţul Buzău.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Datele privind inflația americană, o dezamăgire pentru...
Material 3 Expressive: un nou suflu pentru Android.
Contul curent al balanţei de...
Dobânzile scad ușor, dar randamentele titlurilor de stat...
Primăria Municipiului București...
Declarația privind beneficiarul...
Permisul de conducere european...
Taxele judiciare de timbru...
Comisia Europeană lansează o...
Profitul net al Hidroelectrica...
INS a cumunicat că producţia industrială a României a...
Președintele rus Vladimir Putin...
Fiscul schimbă regulile...
BNR păstrează dobânda cheie în...
UE pregătește tarife mai dure pentru importurile din...
Proiectele de acte normative...
Bursa de Valori Bucureşti...