Arieratele bugetului general consolidat au scăzut la 520 milioane de lei
Arieratele bugetului general...
Potrivit Institutului Național de Cercetare-Dezvoltare pentru Fizica Pământului, cutremurul a avut loc la ora 20.52 în județul Vrancea, seism care a avut magnitudinea de 3,2 grade și s-a produs la mică adâncime, respectiv la 29 de kilometri.
Cutremurul a avut loc în apropierea orașelor Galați (79 km), Brăila (81 km), Ploiești (108 km), Brașov (113 km), Bacău (108 km), București (149 km).
Un alt cutremur cu magnitudinea 3, s-a produs vineri, la ora locală 10:09, în zona seismică Vrancea, judeţul Vrancea, potrivit informaţiilor publicate de Institutul Naţional de Cercetare - Dezvoltare pentru Fizica Pământului (INCDFP).
Cutremur PUTERNIC. Încă două seisme au zguduit din temelii această țară
Seismul a avut loc la o adâncime de 79 km în apropierea următoarelor oraşe: 89 km est de Braşov, 94 km sud de Bacău, 103 km nord-est de Ploieşti, 106 km vest de Galaţi, 109 km nord-vest de Brăila, 152 km nord de Bucureşti, 173 km sud-vest de Iaşi, 176 km nord-est de Piteşti, 202 km est de Sibiu şi 216 km sud-vest de Chişinău.
În decursul lunii noiembrie, în România au avut loc alte trei cutremure, cu magnitudini cuprinse între 2 şi 2,9 grade pe scara Richter.
Cel mai important seism din acest an s-a produs pe data de data de 26 mai şi a avut o magnitudine de 4,7 grade. Cutremurul a fost resimţit şi la Bucureşti.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Arieratele bugetului general...
Conform sondajelor la ieșirea de la urne, CDU/CSU au...
România, în fruntea producției...
Favoriți în sondaje,...
După o serie impresionantă de...
Litiul, cobaltul și nichelul...
Autoritățile din Grecia monitorizează situația seismică
Angajații federali obligați să...
Ursula von der Leyen merge luni la Kiev, iar Emmanuel...
SUA apără acordul propus de...
O decizie dificilă pentru...
Președintele argentinian Javier...
Care este țara europeană care plătește abonamentul...
Despre ultimele decizii ale președintelui Trump, despre...
Rating susţinut de apartenenţa...
Cum poți obține 500 de lei de...
Un avertisment adresat în...
Ministrul Finanțelor se află la...
Declinul social-democraților...
Portofoliul Berkshire Hathaway,...
SUA reacționează la taxele...
Reciclarea textilelor,...
Pe de altă parte, Bitpanda, a...
Rețea extinsă de conducte...
Termenele de livrare care ar putea determina...
Cel mai bogat om din lume, devenit mâna dreaptă a...
Aplicația de inteligență...