Facturezi, ai clienți, dar rămâi fără bani. Unde se rupe, de fapt, cash-flow-ul
Pentru o mare parte din...
Președintele ales al Statelor Unite, Donald Trump, a declarat că a avut o discuție constructivă vineri cu liderul chinez Xi Jinping, abordând mai multe subiecte, inclusiv comerțul, fentanilul și TikTok.
„Convorbirea a fost una foarte bună atât pentru China, cât și pentru SUA. Mă aștept să rezolvăm multe probleme împreună, începând imediat. Am discutat despre echilibrarea comerțului, fentanylul, TikTok și multe alte subiecte”, a scris Trump pe platforma sa de socializare.
„Președintele Xi și cu mine vom face tot posibilul pentru a face Lumea mai pașnică și mai sigură!”
Anterior, agenția de stat chineză Xinhua a raportat că Xi și Trump au vorbit la telefon vineri, dar nu a oferit detalii suplimentare.
Trump a declarat pe 6 ianuarie că el și Xi comunică prin intermediul reprezentanților lor, exprimându-și optimismul cu privire la relația dintre cei doi lideri.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Pentru o mare parte din...
Blocajul financiar la nivelul...
Transferul părților sociale intră sub reguli stricte în...
Populația poate cumpăra,...
Patiserii din România vor scoate pe piață peste șapte...
Ministrul german de Finanțe,...
Companiile românești traversează o perioadă critică,...
Industria de procesare a cărnii...
Elon Musk, deja cel mai bogat...
România a depus oficial, vineri...
Departamentul de Justiție al...
Guvernul a pus în dezbatere un...
Al doilea hidroagregat al...
Trecerea de la vechiul sistem...
Autoritățile din Finlanda au pus sechestru pe o vilă de...
Firma cu un singur angajat și...
Profesorul universitar Mircea...
Liderii Uniunii Europene au...
Tarifele reglementate...
Guvernul a decis soarta fibrei...
Uniunea Europeană a amânat aprobarea și semnarea...
Proiectul drumului de mare...
Adoptarea unui contingent de...
Diaspora continuă să rămână un...