Potrivit unui comunicat al Loteriei Române, la cea de-a noua extragere săptămânală participă numerele de ordine din intervalul 2.909.302 - 3.061.027, corespunzătoare participanţilor care s-au înscris, conform Regulamentului, până vineri, 26 noiembrie, la orele 12:00.
La cea de-a noua extragere săptămânală se vor acorda 80 de premii a câte 10.000 de lei şi un premiu de 100.000 de lei.
Ședință FULGER la Guvern. A chemat URGENT toți miniștrii
În ceea ce priveşte cea de-a doua extragere lunară, aici participă numerele de ordine din intervalul 2.331.900 - 3.061.027, corespunzătoare participanţilor care s-au înscris, conform Regulamentului, în perioada 29.10.2021, de la ora 12:00 - 26.11.2021, până la ora 12:00.
La cea de-a doua extragere lunară se va acorda un singur premiu în valoare de 300.000 de lei.
Rezultatele extragerilor vor fi afişate pe site-ul Loteriei Române, pe site-ul Ministerului Economiei şi pe site-ul Ministerului Sănătăţii.
"Conform Legii nr. 55 din 15 mai 2020 privind unele măsuri pentru prevenirea şi combaterea efectelor pandemiei de COVID-19, cu modificările şi completările ulterioare, Art. 21^3, alin. (8): Revendicarea premiilor se face în termen de maximum 30 de zile de la data extragerii, acest termen reprezentând termen de decădere din dreptul de a revendica premiul", menţionează Loteria Română.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Moneda națională în recul:...
Fostul ministrul al Energiei a...
Indicele AeRO surprinde: plus...
Contrabanda reprezintă o...
Tariful binom intră pe agenda...
Guvernul a decis să amâne...
România se află astăzi în topul...
Petrolul kazah, între...
Un nou val de atacuri...
Hidroelectrica ar putea depăşi numărul de un milion de...
30 octombrie, data limită...
Peste 57% dintre români...
Banca Comercială Română (BCR)...
RoPay și RoPay Alias în BT Pay.
Ministerul Agriculturii și...
Banca Națională a României...
Moneda națională se depreciază...
OpenAI (ChatGPT) a devenit cel...
Premierul Ilie Bolojan a...
Ministerul Finanțelor a primit...
Comisia pentru protecţia concurenţei din Bulgaria (CPC)...
Listări importante vor avea loc...