Ce riscă firmele care nu au un cont bancar. Nouă măsură în pachetul doi de măsuri
Una dintre cele mai sensibile...
Simon Dorante-Day a ales să își marcheze cea de-a 56-a aniversare prin postarea pe Facebook a unei fotografii în care apare alături de o imagine a Majestății Sale Regina la aproximativ aceeași vârstă.
Dorante-Day a scris la descrierea fotografiei: "O imagine vorbește cât 1000 de cuvinte!".
Dacă afirmațiile sale ar fi corecte, Dorante-Day ar fi primul fiu născut al prințului și ar putea, din punct de vedere tehnic, să pretindă să fie următorul în linia de succesiune la tron înaintea prințului William.
De peste 20 de ani, Dorante-Day este hotărât să demonstreze teoria sa nefondată potrivit căreia el este al doilea în linia de succesiune la tron.
"Mi-am făcut publice afirmațiile în anii '90 și am trimis primul meu comunicat oficial în 2005", a declarat el pentru 7 News.
"Primul meu proces în instanță a fost în 2018 și luptele mele juridice continuă până în prezent. Nu mă voi odihni până când nu îi voi face pe Charles și Camilla să se supună unui test de paternitate, conform unui ordin judecătoresc.
"Vreau să fac acest lucru în mod corect, astfel încât eu și familia mea să putem obține în sfârșit răspunsurile pe care le merităm".
Inginerul născut în Queensland susține că s-a născut când Charles și Camilla se întâlneau pentru prima dată, dar că a fost dat spre adopție pentru a acoperi un potențial scandal.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Una dintre cele mai sensibile...
Guvernul Japoniei a aprobat un...
Miniștrii de externe ai Uniunii...
Pachetul doi de măsuri fiscale...
Mercenarul Horaţiu Potra, considerat unul dintre...
Guvernul a aprobat o hotărâre...
Europa se pregătește pentru un...
Guvernul a aprobat modificarea integrală a anexei...
Controversatul dosar Epstein revine în prim-plan. După...
Artmark lansează începutul...
Pasagerii care se confruntă cu...
Banca elvețiană de investiții UBS Group a revizuit în...
NVIDIA a raportat pentru...
Curs valutar BNR, 20 noiembrie...
2025 a fost un an în care angajatorii au tratat cu...
ANAF deschide acțiune în instanță la Tribunalul Sibiu.
Proiectele de acte normative...
Semiconductorii aprind bursele...
Explicaţii din partea...
20 noiembrie este termenul-limită până la care...
Guvernul reia reforma pensiilor de serviciu din...
România intră oficial în...
Grupul PPC anunță inaugurarea...