"Nu e consistentă, dimpotrivă, e chiar mică, e chiar mică ", a declarat Gabriela Firea, luni, la ieşirea de la CExN al PSD, întrebată despre faptul că la rectificarea bugetară va primi o sumă "consistentă" de bani.
Fiind întrebată dacă, în atare condiţii, problemele cu care se confruntă Capitala se vor rezolva, primarul general a spus: "Parţial, parţial".
La ieşirea din curtea sediului PSD, maşina în care se afla primarul general a fost blocată preţ de câteva zeci de secunde de un grup protestatari care afişau un banner pe care scria: "Voi le-aţi ucis !!!".
Anunțul de ultimă oră făcut de Gabriela Firea
Protestatarii i-au cerut lui Firea să se oprească să stea de vorbă cu ei şi au întrebat-o: "Aveţi copii acasă, cu ce merg la şcoală? Copiii dumneavoastră cu ce merg la şcoală, doamna Firea? Sunt în siguranţă? Veniţi să ne salvaţi?".
Aceleaşi întrebări, cei care protestează, indignaţi de reacţia autorităţilor în cazul din Caracal, le-au adresat mai multor lideri PSD care au ieşit de la şedinţa CEx.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Curtea Constituțională a...
Ministrul Muncii, Florin...
Președintele României, Nicușor...
Curtea Constituțională a...
Compania Națională de...
NASA redeschide licitația...
Cea de-a XIX-a ediție a...
Un jaf spectaculos a avut loc...
Volumul uriaș de petrol aflat...
Averizare din partea SRI...
Industria berii din România a...
Curs valutar BNR, 20 octombrie.
Christine Lagarde explică...
Curtea Constituţională a...
În perioada 1 ianuarie - 31...
Ziua de 20 octombrie este una...
China accelerează...
După ce plafonarea prețului la...
Inspectoratul de Stat în...
După ani de volatilitate și...
Verificările și reviziile...