Matteo Salvini șochează cu un filmuleț publicat pe rețelele de socializare VIDEO

Autor: DCBusiness Team
Data actualizării:
Data publicării:
Matteo Salvini
Matteo Salvini
Fostul "om-forte" al guvernului italian Matteo Salvini, actualmente lider al opoziţiei de extremă-dreapta şi un împătimit al social media, a atras recent atenţia opiniei publice cu un filmuleţ postat pe Twitter în care poate fi văzut cumpărându-şi lenjerie intimă, notează DPA.

În ultimele 48 de ore, postarea din 7 ianuarie, însoţită de mesajul "Cumpărături esenţiale: lenjerie!" a atras peste 107.000 de vizualizări.

Filmuleţul ni-l arată pe liderul partidului Liga, în vârstă de 46 de ani, glumind cu o vânzătoare şi în cele din urmă alegând trei perechi de boxeri, dintre care una cu un imprimeu cu elefanţi în miniatură.

Pentru unii, filmuleţul a depăşit măsura. "Simt că următorul pas va fi o transmisie directă din toaletă ", a scris un utilizator pe Twitter la secţiunea de comentarii.



Salvini este cunoscut pentru faptul de a face publice pe reţelele de socializare detalii despre viaţa sa privată - de la un sărut cu iubita până la informaţii privind preferinţele sale culinare - cu scopul de a-şi promova imaginea de om din popor.

De altfel, liderul partidului Liga a ales să se aprovizioneze cu boxeri chiar în mijlocul campaniei pentru alegerile regionale din 26 ianuarie din regiunea Emilia Romagna.

Pentru ziua de joi, agenda oficială a lui Salvini indică 10 evenimente de campanie în oraşul Reggio Emilia şi în împrejurimi, între orele 9:00 (08:00 GMT) şi 20:15.

O victorie în Emilia Romagna, un bastion al stângii, ar fi una istorică pentru Salvini. Sondajele recente sugerează că Lucia Borgonzoni, candidata Ligii, se află la doar câteva puncte procentuale în urma candidatului de centru-stânga Stefano Bonaccini.

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News

Ţi s-a părut interesant acest articol?

Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.

Reperele zilei

Ştiri Recomandate

Ilie Boloja și Sorin Grindeanu / Foto: George Călin / Mălina Norocea / Inquam Photos
Bani / Foto: DCBusiness
Judecător / Foto: Freepik
O femeie alimentează mașina la o benzinărie / Foto: Freepik
Carduri sociale
Casa de schimb valutar / Foto: Oana Pavelescu
Energie verde / Foto: Freepik
MIPE schimbă și simplifică obținerea banilor / Foto: Freepik
Abonament la internet
Temu / Foto: DCBusiness
Pașapoarte

Pașapoartele românești se schimbă radical din septembrie

Guvernul a adoptat o hotărâre prin care schimbă atât...

ROBOR la trei luni crește
Sticle cu vin / Foto: Freepik
Oleoductul Drujba a fost închis
Ministerul Finanțelor
Banii din fondurile europene sunt puși la adăpost
Panou, Anghel Saligny / Foto: Tribuna
UAT-urile și locatarii vor plăti mai puțin pentru anveloparea blocurilor / Foto: Gabriel / Flickr
Bucharest City Tour”
Gaze naturale / Foto: Freepik
ANAF

Vacanţe la mare cu până la 60% mai ieftine. Află detalii

Cea de-a 47-a ediţie a programului "Litoralul pentru...

Freepik.com
Foto: Freepik.com
Freepik.com

Spotify scumpește abonamentele şi anunţă noi servicii

Spotify va majora prețurile pe măsură ce investește în...

Bani. Freepik.com

pixel