Obligativitatea RO e-Factura, amânată până pe 1 iunie 2026 pentru unii contribuabili
Guvernul a decis să amâne...
Primăria Sectorului 1 precizează că încheierea protocolului a fost convenită, luni, în cadrul unei întâlniri dintre edilul Clotilde Armand şi ministrul Educaţiei, Sorin Cîmpeanu.
"Primăria Sectorului 1 urmează să facă investiţii în baza sportivă, iar clădirile vor fi reabilitate şi renovate. De asemenea, instituţia urmează să lanseze un concurs de proiecte pentru reamenajarea parcului şi a clubului sportiv 'Cireşarii'. Clubul Copiilor Sector 1 - Baza sportivă 'Cireşarii' a fost amenajat în 1947. Complexul a trecut, 30 de ani mai târziu, în administrarea Ministerului Educaţiei. În prezent, baza sportivă se află într-o stare avansată de degradare", se arată într-un comunicat postat pe site-ul primăriei.
Locuitorii Sectorului 1 vor afla dacă vor intra în starea de alertă
Potrivit aceleiaşi surse, în noiembrie 2020, primarul Sectorului 1, Clotilde Armand, a iniţiat primele discuţii cu Ministerul Educaţiei pentru ca Baza sportivă 'Cireşarii' să fie modernizată şi redată comunităţii Sectorului 1.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Guvernul a decis să amâne...
România se află astăzi în topul...
Un nou val de atacuri...
Banca Comercială Română (BCR)...
Ministerul Agriculturii și...
Banca Națională a României...
Moneda națională se depreciază...
OpenAI (ChatGPT) a devenit cel...
Premierul Ilie Bolojan a...
Ministerul Finanțelor a primit...
Comisia pentru protecţia concurenţei din Bulgaria (CPC)...
Listări importante vor avea loc...
În luna august 2025, rata şomajului în formă ajustată...
Ministrul Energiei a anunţat un...
ANAF a publicat calendarul...
Elon Musk depășește pragul...
Guvernul a adoptat, miercuri, Ordonanţa de Urgenţă cu...
Cod roşu pe râurile din Muntenia.
Modificare legislativă:...
Firmele care nu transmit la timp facturile prin sistemul...
Alexandru Nazare a fost întrebat, la finalul şedinţei de...
Statele Unite au intrat oficial...