Din valoarea totală a contractului, 144,85 milioane de lei, fără TVA, sunt destinate trimiterilor poștale interne cu caracter regular, cu scopul transmiterii către contribuabili a actelor administrativ-fiscale, precizează Antena1
Pe perioada contractuală, se estimează că vor fi trimise 57,6 milioane de trimiteri, cu o medie de 14,4 milioane de notificări anual. Potrivit datelor INS, populația României este de 19,5 milioane, ceea ce înseamnă că minorii vor fi singurii ce nu vor primi notificări de la ANAF.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Creşterea cotei generale de...
Avertizare pentru cei care şi-au programat călătorii în...
Premierul Ilie Bolojan a...
Bursa de Valori Bucureşti (BVB)...
România se pregătește pentru un...
Joi, de la ora 12.00, în...
Achizițiile publice și...
Prețul cuprului urcă la un...
Banca britanică HSBC a revizuit...
Aproape 40% dintre angajații...
Ministerul Finanțelor lansează...
Creşterea taxelor fără o...
Criza e reală, cifrele nu mai...
Curs valutar BNR, 2 iulie 2025.
Protest spontan al angajaţilor Consiliului Concurenţei,...
Românii au cheltuit anul trecut...
ANAF a transmis o informare...
Asociaţia Română a Magazinelor...
Bursa de la Bucureşti a deschis...