Redevine Nevada centrul de testare nucleară a SUA? Ce spun experții
Trump ordonă reluarea testelor...
Potrivit datelor Defence Blog, în video este prezentată tactica de distrugere a temutelor rachete rusești. În cazul de față, este vorba despre sistemul strategic de rachetă Topol-M și sistemul S-400 Triumf.
Pentru eliminarea celor două ținte este folosită, în filmulețul Lockheed Martin, o rachetă de croazieră, ghidată cu ajutorul unui avion de atac, a unor drone și avioane de monitorizare și detectare la mare distanță.
Citește și Miliarde de dolari pentru un singur avion de război. Planul Pentagonului
La începutul acestui an, Lockheed Martin a promis ca până în 2024 să livreze anual câte 180 de avioane de atac. În iulie 2019, vicepreședintele companiei, Jeff Jeff Babione a anunțat că Lockheed Martin lucrează la a două versiune experimentală a celui de-al patrulea prototip al reactorului termonuclear Compact Fusion Reactor (CFR).
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Trump ordonă reluarea testelor...
Puțini știu că 7Up, una dintre...
Premierul Ilie Bolojan acceptă invitația la „Ora...
ANAF a publicat calendarul...
Gură de oxigen pentru firme.
ANOFM a publicat datele privind...
Uniunea Europeană a alocat peste 37 de miliarde de euro...
Bill Gates, omul care ani la rând a vorbit despre un...
"Viitorul bogăției nu mai stă...
Duminică, pasionații de loto au...
Lukoil România SRL și Petrotel...
Un nou val de scumpiri ne...
Guvernul digitalizează plata amenzilor. Un cont unic...
Agenţia Naţională de...
Ministrul Apărării Naţionale,...
Românii care până acum nu au...
Olanda dă semnalul schimbării...
Leul a încheiat luna octombrie...
Doar una din patru locuințe din...