Cine e scutit de CAS și CASS la drepturile de autor? Explicația clară pentru salariați
Salariații care obțin venituri...
Surse din Guvern au declarat, în exclusivitate pentru DC NEWS, că premierul Florin Cîţu nu ştie câţi bani sunt necesari de la buget pentru Roşia Montană, dar şi că acesta nu a vorbit cu avocaţii care apără România în litigiul cu Gabriel Resources, înaintea deciziei de înscriere a Roşiei Montane în patrimoniul UNESCO.
De altfel, sursele DC NEWS afirmă şi că premierul Cîţu nu a adoptat nici măcar o decizie formală în Guvern de aprobare a listării la patrimoniul UNESCO. Premierului i s-ar fi cerut explicaţii cu privire la sursele financiare din care se vor suporta costurile implementării planului de conservare şi de management, dar şi care sunt costurile totale estimate pentru derularea planului de conservare şi management şi perioada în care vor trebui alocate, conform surselor citate.
Acesta a spus, însă, după şedinţa de Guvern de miercuri, 28 iulie, că...
Citește tot articolul pe DCNews.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Salariații care obțin venituri...
BNR a publicat minuta celei mai...
Grupaj de ştiri.
Ucraina, pregătită să aprobe un acord privind...
Romgaz va comercializa gazele din Marea Neagră printr-o...
Diplomați ruși și americani se întâlnesc la Istanbul...
Proiectele de acte normative...
Lumea se află într-un punct de...
Banca Națională a anunțat...
Hidroelectrica informează...
Economistul Cristian Pârvan:...
Analistul Cristian Pârvan a...
Sectorul agroalimentar, considerat de obicei rezistent...
Românii din țară și din străinătate pot, începând cu 10...
România continuă să fie țara...
A fost dezvăluită data lansării modelului Xiaomi 15 Ultra.
Uniunea Europeană a propus...
Fostul candidat la alegerile...
Interdicția surpriză a...
Creșterea ponderii datoriei în PIB pentru prima dată din...
Romgaz analizează preluarea unui mare combinat chimic...
Scandal în administrația Trump...
Deși au o reputație ambiguă,...