Ce riscă firmele care nu au un cont bancar. Nouă măsură în pachetul doi de măsuri
Una dintre cele mai sensibile...
Dacă până acum cea mai ieftină lumânare era 50 de bani, prețul acesteia a ajuns la 75 de bani sau chiar la un leu, în unele zone din țară.
Marine Le Pen a anunţat că va scoate Franţa din NATO dacă va câştiga alegerile prezidenţiale
"Totul a pornit de la sesizarea unor enoriași, iar unul dintre ei a trimis o scrisoare către ÎPS Calinic, Episcopul Sucevei și Rădăuților prin care i-a spus că până acum credincioșii puteau să-și permită să cumpere oricâte lumânări doreau pentru apropiați pentur că erau doar 50 de bani și acum trebuie să scoată din buzunare 1 leu pentru fiecare lumânare mică, având în vedere că și prețurile la cele mai mari au crescut", transmite Antena3.
Enoriașii i-au solicitat ÎPS Calinic să intervină personal pentru a scădea prețurile lumânărilor înapoi. Reprezentanții bisericii au răspuns însă că s-au dublat prețurile la toate materiile prime.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Una dintre cele mai sensibile...
Guvernul Japoniei a aprobat un...
Miniștrii de externe ai Uniunii...
Lista completă a celor 28 de...
Pachetul doi de măsuri fiscale...
Mercenarul Horaţiu Potra, considerat unul dintre...
Guvernul a aprobat o hotărâre...
Europa se pregătește pentru un...
Guvernul a aprobat modificarea integrală a anexei...
Controversatul dosar Epstein revine în prim-plan. După...
Artmark lansează începutul...
Pasagerii care se confruntă cu...
Banca elvețiană de investiții UBS Group a revizuit în...
NVIDIA a raportat pentru...
Curs valutar BNR, 20 noiembrie...
2025 a fost un an în care angajatorii au tratat cu...
ANAF deschide acțiune în instanță la Tribunalul Sibiu.
Proiectele de acte normative...
Semiconductorii aprind bursele...
Explicaţii din partea...
20 noiembrie este termenul-limită până la care...
Guvernul reia reforma pensiilor de serviciu din...
România intră oficial în...