Înregistrarea fiscală a punctelor de lucru, clarificată prin lege nouă
Parlamentul a adoptat Legea...
Anunţul celor de la Lidl vine după ce rivalii Aldi şi Dollar General Corp, precum şi firma de livrare a cumpărăturilor Instacart, au introdus măsuri similare. Cu toate acestea, bonusul oferit de Lidl este cel mai mare oferit până acum de o companie pentru angajaţii săi din SUA.
Banalul ceai te poate ajuta să scapi de coronavirus. Așa susțin japonezii
Lidl a menţionat că angajaţii săi sunt "nerăbdători" să fie vaccinaţi, potrivit unui sondaj intern care arată că aproape opt din zece angajaţi au de gând să se vaccineze împotriva Covid-19 imediat ce va fi disponibil un vaccin.
Lidl are o reţea de peste 125 de magazine din nouă sate de pe coasta de est a SUA.
Lidl, parte a grupului Schwarz, cu sediul central în Neckarsulm, este una dintre companiile de top de pe piaţa de retail alimentar din Europa. Lidl este prezentă în 32 de ţări din întreaga lume şi în prezent operează aproximativ 11.200 de magazine şi peste 200 de centre logistice în 29 de ţări la nivel mondial.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Parlamentul a adoptat Legea...
România, pe muchie între export...
Ministerul Economiei,...
Banca Națională a României a...
Guvernul prelungește schema de...
Într-un peisaj digital în care...
Guvernul decide să prelungească...
Ministerul Dezvoltării,...
Exporturile globale de gaze...
Guvernul introduce un instrument de presiune directă...
Dobânzile din piața monetară interbancară au rămas la...
România intră în anul 2026 cu...
Consiliul Concurenței a...
Loteria Română organizează...
Finalul lunii decembrie vine cu...
Piețele bursiere globale și-au...
Execuția bugetului general consolidat s-a încheiat, după...
Guvernul introduce un regim...
Cursul de referință publicat...
Compania Naţională de...
Guvernul mută presiunea...
Coreea de Nord a anunțat că a...
Turiştii nerezidenţi sosiţi în...
Depozitele rezidenților clienți...
Austria ar trebui să își...
Modificări la Codul fiscal...
România face un pas important...