PNRR: schimbări în schema de minimis pentru digitalizarea IMM-urilor
Ministerul Investițiilor și...
Donald Trump spune că ia hidroxiclorochina ca măsură preventivă împotriva coronavirusului, în ciuda faptului că nu este dovedit ca tratament eficient cu COVID-19.
Președintele american a dezvăluit că a luat medicamentul contra malariei în ultima săptămână și jumătate sub formă de pilule și a avut „zero simptome”.
Rușii construiesc un ”MONSTRU al mărilor”. Ce știu americanii
Anthony Fauci, directorul Institutului Național de Alergii și Boli Infecțioase (NIAID), a spus anterior că nu există nicio dovadă că medicamentul ar putea preveni coronavirusul.
El a spus că există unele dovezi anecdotice pot fi o terapie eficientă pentru a trata pacienții cu COVID-19, deși două studii separate publicate în jurnalul medical BMJ au spus că pacienții care au primit medicamentul nu li s-au îmbunătățit starea, semnificativ față de cei care nu au făcut-o.
Întrebat dacă poate furniza vreo dovadă de hidroxiclorochină are un efect preventiv, domnul Trump le-a spus reporterilor: „Primesc o mulțime de apeluri pozitive în acest sens”.
El a continuat: "Am auzit o mulțime de povești bune. Și dacă nu este bine, vă voi spune corect.", potrivit Skynews.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Ministerul Investițiilor și...
Premierul Ilie Bolojan a...
Neptun Deep: gazele din Marea...
Copernicus: Europa a...
Donald Trump a revenit în Marea Britanie pentru o vizită...
Guvernul a aprobat două...
Acordul comercial UE–Mercosur...
Bucureștiul este mult în urmă...
Dacia a lansat noul Duster...
La propunerea Ministerului Muncii, Familiei,...
Valoarea totală a finanţării...
Vestea zilei de la...
Prețurile locuințelor din Capitală, plus 14% față de...
Ministrul Energiei negociază cu...
Camera Consultanților Fiscali a...
Revoluție în energie:...
Autoritățile australiene au...
ANAF a introdus un nou model al...
Schimbări în funcţionarea CPS a...
Tranzacția prin care grupul...