Turcii de la Alfemo deschid primul showroom din România

Autor: DCBusiness Team
Data actualizării:
Data publicării:
ALFEMO, unul dintre cei mai apreciați producători de mobilă din Turcia, prezent în 18 țări de pe 5 continente, a deschis pe 27 noiembrie primul showroom din România, prin intermediul KIDS ROOM DECORATION  în calitate de Master Francizor.

Cu piese de mobilier ready-made și accesorii disponibile într-o gamă variată de culori, dimensiuni și stiluri de design pentru dormitor, living si dining room, Alfemo este a doua companie ca dimensiune și cifră de afaceri din Turcia, în acest sector.

"Localizat pe Bulevardul Pipera 134 pe o suprafață de 1,500mp, showroom-ul din București este distribuit pe 3 etaje, amenajat într-un stil inedit, modern și original, ce respectă în totalitate conceptul internațional Alfemo. Valoarea investiției este de aproximativ 500.000 euro", a declarat Andrea Tomaselli, Director General Alfemo România.

Proprietarii francizei, Andrea si Oana Tomaselli, au fost distribuitori pentru linia Alfemo pentru copii in Romania, disponibilă în Braila și online pe kids-room.ro, precum și prin intermediul altor distribuitori din țară.

„Acest pas, deschiderea francizei ALFEMO, a venit ca o decizie naturală pentru dezvoltarea, promovarea și consolidarea brandului în Romania pentru întreaga gamă de produse, nu doar pentru colecțiile destinate copiilor. Anul acesta vom lansa și primul magazin online Alfemo,”, a declarat Oana Tomaselli, Director General Alfemo România.

Inaugurarea showroom-ului din București face parte din planul de deschidere a peste 100 de magazine proprii Alfemo până în 2023, și de a dezvolta o rețea de magazine în cele mai mari orașe din țară, prin programe de franciză.

Deținător al premiilor World Quality Award, European Quality Award și World’s Leading Brand Award, Alfemo stabilește tendințe la nivel global prin colecții de mobilier moderne, funcționale, de ultimă geneație, dar și prin serviciile inedite de customer care. În showroom-ul din Bulevardul Pipera 134 se găsesc colecții pentru dormitor, living sau dining room și pentru camera copiilor din materiale ignifuge, antibacteriene, rezistente la 10 cicluri de montaj-demontaj.

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News

Ţi s-a părut interesant acest articol?

Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.

Reperele zilei

Ştiri Recomandate

Alexandru Nazare
Adrian Negrescu / Foto: Agerpres
Declarația unică - Foto ilustrativ
Foto: Freepik.com
BVB

BVB încheie săptămâna în scădere

Bursa de Valori Bucureşti (BVB) a închis în scădere pe majoritatea indicilor...

La benzinărie / FOTO: Freepik

ANAF a declanşat operațiunea "Cuibul cu Fantome"

Direcția Generală Antifraudă Fiscală acționează...

Curs valutar. Foto: Mihai Ciobanu
Urmările inundațiilor / Foto: Apele Române
Cosmin Marinescu
freepik.com
Freepik.com
Medic scrie o rețetă / FOTO: Freepik
Freepik.com
Contabilă la calculator / Foto: Freepik
Inundații / Foto: IGSU
Donald Trump
Freepik.com
Freepik.com
BVB / FOTO: Pagina de Facebook a BVB

BVB a deschis pe verde şedinţa de tranzacţionare de vineri

Bursa de la Bucureşti a deschis cu creşteri pe...

ROBOR scade, o veste bună

BNR, veste bună pentru românii care au credite bancare

Indicele ROBOR la trei luni a coborât joi la 6,65% pe an.

Freepik.com
Agenţia Naţională de Administrare Fiscală (ANAF)

pixel