Şedinţă de Guvern, joi, 13 martie. Decizii importante pe agendă
Proiectele de acte normative...
Italia a semnat acorduri de parteneriat strategic în valoare de 10 miliarde de dolari cu Arabia Saudită, a raportat luni Reuters, citând-o pe premierul italian Giorgia Meloni.
Agenția italiană de credit la export SACE va oferi garanții de împrumut în valoare de 3 miliarde de dolari pentru proiectul imobiliar saudit Neom și a semnat un protocol de acord cu Saudi Electricity Co pentru a sprijini proiecte ecologice și alte inițiative de inginerie.
În plus, operatorul italian de rețele de gaz Snam și omologul său saudit Acwa Power vor explora noi parteneriate în domeniul hidrogenului verde, iar grupul de apărare Leonardo va colabora în sectoarele aerospațial și de apărare alături de parteneri saudiți.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Proiectele de acte normative...
Guvernul adoptă în şedinţa de...
Deficitul bugetar al SUA crește...
Joi, în şedinţa de Guvern, se...
Volkswagen este pregătit să sprijine creşterea...
România este mai aproape ca...
Taxele vamale complică vânzările de carne de porc pentru...
Carl Lundstrom, cofondator al...
Sindicaliştii anunţă declanşarea unei greve de...
Taxele impuse de Uniunea...
Banca Națională a publicat...
Pe agenda şedinţei de joi, 13...
Deficitul balanței comerciale...
Agenția Națională de...
Spre deosebire de piețele...
Northvolt, un important...
Sunt date publicate miercuri de...
Odată cu intrarea în vigoare a...
Producătorul de obuze și...
Dolarul a înregistrat marți o scădere semnificativă, în...