Guvernul prorogă RO e-Factura pentru două domenii economice
Guvernul a adoptat, prin Ordonanță de Urgență, abrogarea...
Fabrica a însărcinat o companie austriacă să-i transporte produsele marca Milka în Belgia, însă contractul de transport a fost predat ulterior unei firme de curierat ungare, care a angajat un contractor ceh.
Când un camion ceh a apărut la fabrica din Bludenz, Austria, la începutul acestei săptămâni, vehiculul era încărcat cu dulciuri în valoare de aproximativ 50.000 de euro, potrivit raportului poliţiei.
Cu toate acestea, ciocolata nu a ajuns niciodată la destinaţie. Camionul şi şoferul sunt de negăsit.
Prețurile la cacao au explodat! Va fi deficit de ciocolată?
Anchetatorii au descoperit că plăcuţele de înmatriculare ale vehiculului erau furate şi că şoferul care a păcălit fabrica nu lucrează pentru compania cehă.
O purtătoare de cuvânt a poliţiei a declarat că nu este primul incident de acest fel.
'În ultimii ani am văzut o serie de cazuri în care camioane încărcate nu au sosit niciodată la destinaţie - care conţineau de asemenea ciocolată', a mai spus ea
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Guvernul a adoptat, prin Ordonanță de Urgență, abrogarea...
Guvernul României a adoptat...
O parte a bannerului uriaș...
CSAT a decis luni că evaziunea...
Guvernul a adoptat luni, 30 iunie 2025, o ordonanță de...
United Microelectronics Corp....
Uniunea Europeană a convenit un...
Proiectul de Ordonanţă de...
Proiectul de Ordonanță de...
Curs valutar BNR, 30 iunie 2025.
Incendii în Turcia și Franța,...
Asociaţia Prosumatorilor şi...
ING elimină 230 de posturi.
Philip Morris International...
Acțiunile europene urcă ușor,...
Dacă îți dorești să investești...
Cum ne gestionăm bugetul când...