Politicianul american spune că nu numai media dar nici Congresul american și nici președintele Donald Trump nu abordează chestiunea uriașelor averi ale multi-miliardarilor SUA.
Bernie Sanders atrage atenția, într-o postare pe contul său de Twitter, că primii 3 miliardari au mai mulți bani decât jumătatea săracă a SUA (164,1 milioane de oameni) și afirmă că acest lucru este imoral și nesustenabil.
Elon Musk, în grațiile Pentagonului. A primit un CONTRACT bun
Merită amintit faptul că Amazon a plătit pentru prima oară, după mai mulți ani, taxe federale abia în acest an. Foarte multe corporații americane nu sunt nevoite să plătească niciun cent taxe federale, printre aceste firme numărându-se Chevron, Netflix, Whirlpool, General Motors etc.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Curtea Constituțională a...
Ministrul Muncii, Florin...
Președintele României, Nicușor...
Curtea Constituțională a...
Compania Națională de...
NASA redeschide licitația...
Cea de-a XIX-a ediție a...
Un jaf spectaculos a avut loc...
Volumul uriaș de petrol aflat...
Averizare din partea SRI...
Industria berii din România a...
Curs valutar BNR, 20 octombrie.
Christine Lagarde explică...
Curtea Constituţională a...
În perioada 1 ianuarie - 31...
Ziua de 20 octombrie este una...
China accelerează...
După ce plafonarea prețului la...
Inspectoratul de Stat în...
După ani de volatilitate și...
Verificările și reviziile...