Adele și-a cumpărat, CU REDUCERE, o vilă în Beverly Hills

Autor: Simona Haiduc
Data actualizării:
Data publicării:
Adele, o voce de excepție, o apariție de excepție
Adele, o voce de excepție, o apariție de excepție
Cântăreața britanică Adele și-a cumpărat o vilă nouă în Beverly Hills. Vechiul proprietar nu a fost altcineva decât actorul american Sylvester Stallone, obligat să scadă semnificativ din prețul inițial, pentru a scăpa de imobil, relatează The Sun.

O lungă perioadă de timp, starul din filmele "Rambo" a crezut că tranzacția se va finaliza rapid. Dar nu, prețul pus de vedeta hollywoodiană, 81 de milioane de lire sterline pentru proprietatea sa, nu a fost pe placul nici unui potențial cumpărător.

Ca atare, în mai anul trecut, el a mai scăzut din prețul, până la 63 de milioane de lire sterline, dar degeaba. Nici acum nu a putut scăpa de vilă. Apoi a anunțat vânzarea conacului pentru 42 de milioane de lire sterline. Noul preț a mulțumit-o pe celebra artistă, iar Adele a decis să o cumpere.

Astfel, cântăreața și-a extins portofoliul imobiliar, care cuprinde proprietăți la Londra și Los Angeles. Potrivit estimărilor, Adele, în vârstă de 33 de ani, și soțul ei, agentul sportiv Rich Paul, în vârstă de 40 de ani, au o avere de circa 140 de milioane de lire sterline.

În ultimul an, Adele a făcut mare vâlvă cu noua ei înfățișare. Se știe că artista a reușit să slăbească, în timp, 45 de kilograme. Astfel, ea a devenit vedeta de copertă a unui recent număr al versiunii britanice a revistei Vogue. Fotografia a fost încărcată pe pagina de Instagram a revistei.

Citește și Legendarul Bob Dylan și-a vândut drepturile de autor. Cât a încasat muzicianul

Citește și Ed Sheeran, cel mai bogat artist britanic sub 30 de ani

Vedeta a purtat o rochie corset Vivienne Westwood galben aprins, cu un decolteu adânc, pe care designerul brandului a realizat-o special pentru ședința foto. Look-ul cântăreței pop a fost completat de o broșă de la bijuteriile Tiffany, un machiaj strălucitor și un stil voluminos.

Adele a mai fost fotografiată purtând un sutien, un top și o fustă neagră mulată Dolce & Gabbana, precum și colanți Falke cu buline. Pantofii cu tocuri înalte au fost de la casa Numero Ventuno. Cântăreața a fost fotografiată purtând cercei mari de la casa de modă David Yurman.

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News

Ţi s-a părut interesant acest articol?

Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.

Reperele zilei

Ştiri Recomandate

Un început frumos
ANAF / Foto: Oana Pavelescu
Totul crește / FOTO: Freepik
electricitate
La benzinărie / FOTO: Freepik
Francois Villeroy de Galhau / FOTO: Wikipedia
Reciclare / Foto: Freepik
Bebeluș / FOTO: Freepik
Bogdan Ivan
Peter Navarro și Donald Trump
Sigla Renault
Dolari / Foto: Freepik

Dolarul își revine din amețeală și urcă în fața euro

Dolarul american și-a recăpătat din avânt, după ce...

Nu toți acceptă însă / FOTO: Freepik

China caută aliați împotriva tarifelor impuse de SUA

O încercare ce se dovește însă destul de dificilă. 

Foto: Freepik.com

Acțiunile chineze ar putea fi radiate din SUA

Un risc crescut, dar fără măsuri iminente.

Depozit
Știrile dimineții
Foto: Freepik.com
Bursa de Valori de la București / FOTO: Facebook
Foto: Freepik.com
Foto: Freepik.com
Foto: Freepik.com
Foto: Freepik.com
Saudi Aramco / FOTO: Site-ul oficial al companiei saudite
Foto: pexels.com
Benjamin Netanyahu și Donald Trump în Biroul Oval din Casa Albă

pixel