Adriana Săftoiu, afirmație tulburătoare legată de crima din Caracal

Autor: Oana Pavelescu
Data actualizării:
Data publicării:
Alexandra Macesanu
Alexandra Macesanu
Alexandru Cumpănașu, unchiul Alexandrei, adolescenta care a fost ucisă de monstrul din Caracal, a publicat pe contul său de Facebook stenagrama dialogului halucinant dintre adolescentă și cei care ar fi trebuit să îi salveze viața.

Stenograma în sine este excesiv de greu de parcurs și ne putem imagina cât de greu de ascultat poate fi, cât de dificil ar fi să auzim vocea Alexandrei care caută disperată sprijin, ajutor, alinare dar din partea celor însărcinați să o salveze nu primește nimic, nici măcar compasiune.

Cazul Caracal. Gheorghe Dincă şi-a recunoscut faptele. Descrieri șocante

Tot în cursul zilei de azi, Adriana Săftori, care face parte din Comisia de apărare care l-a audiat pe șeful STS în legătură cu modul în care s-au desfășurat lucrurile între serviciul 112 și Alexandra Măceșanu și a auzit dialogul cumplit a postat și ea un scurt comentariu legat de acest eveniment macabru.

”Wow! Au apărut stenogramele?! Oameni buni! Ferice de voi că nu ați auzit vocile! Eu, după ziua de ieri, sunt doar nimic. Să auziți vocea Alexandrei si vocile celor care ar fi trebuit să înțeleagă că nu e o glumă. Dar dincolo de voci...cazul, cazul, oameni buni...e cazuri! Nu cred nimic din ce ni se serveste public. Acel monstru nu e singur! Si cineva încearcă să ne convingă că e singur,” scrie deptuatul liberal pe pagina sa de Facebook.

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News

Ţi s-a părut interesant acest articol?

Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.

Reperele zilei

Ştiri Recomandate

Cu lista la cumpărături

TVA 11% sau 21%? Ghid complet al noilor cote de la 1 august

Cota redusă de TVA este păstrată doar pentru anumite...

Alexandru Nazare, ministrul Finanțelor
Camioane de marfă
Rovinieta
Tanczos Barna
Sediul Ministerului Finanțelor / Foto: Silviu Matei / Agerpres
Foto: Freepik.com
BNR: Indice ROBOR
Petrișor Peiu

Viktor Orban lansează programul "Prima casă" în Ungaria

Orban mizează pe „prima casă” în campania pentru 2026.

ANAF
Sursa foto: Shutterstock
Sursă foto: Shutterstock
Grecia

Atenţionare de călătorie: Risc ridicat de incendii în Grecia

Avertizare pentru cei care şi-au programat călătorii în...

Dolari / FOTO: Freepik
Pexels.com
Ilie Bolojan / Foto: gov.ro
Programele AFM se suspendă
Adrian Negrescu
Guvernul are buzunarele goale / Ilustrație: DCBusiness

pixel