Andersen Global se extinde în România

Autor: DCBusiness Team
Data publicării:
Andersen Global se extinde in Romania
Andersen Global se extinde in Romania
Andersen Global a anunțat încheierea unui acord de colaborare cu SCP Țuca Zbârcea & Asociații, firmă de avocatură cu birouri în București și Cluj-Napoca, precum și cu divizia de consultanță fiscală a acesteia, Țuca Zbârcea & Asociații Tax. 

Acest acord de colaborare, primul în România, face parte din procesul de expansiune al Andersen Global în Europa de Est.

„Țuca Zbârcea & Asociații este una dintre firmele de avocatură de cea mai înaltă calitate din România, cu o echipă remarcabilă și servicii de top la nivelul industriei. Chambers îi califică în Tier One la aproape toate categoriile așa că nu este de mirare că această firmă s-a dezvoltat atât de mult de la lansarea ei, în 2005,” a declarat Mark Vorsatz, Chairman al Andersen Global și CEO al Andersen Tax LLC. „Suntem mândri să îi includem în familia Andersen Global”.

Andersen Global este o asociație internațională de firme independente, fiecare cu propria personalitate juridică, alcătuite din profesioniști în domeniul consultanței fiscale și juridice din întreaga lume. Constituită în 2013 de firma membră din SUA, Andersen Tax LLC, Andersen Global numără în prezent peste 4.000 de profesioniști la nivel mondial și are peste 133 de birouri prin firmele membre și colaboratoare.

Citește și:Ce avocați români au intrat într-un top britanic de prestigiu

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News

Ţi s-a părut interesant acest articol?

Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.

Reperele zilei

Ştiri Recomandate

Vladimir Putin și Donald Trump în timpul întâlnirii din Alaska
Mihail Hodorkovski la Kiev, în 2014
Transelectrica / FOTO: Facebook
Dosare
Bucureștiu în 1888
Agent imobiliar / Foto: Freepik
Gara de Nord / Foto: Oana Pavelescu
Raed Arafat
Imaginea unei femei care a fost creată de AI / Foto: Freepik
Oceanul Atlantic văzut de pe țărmul Islandei / Foto: Freepik
Prima zi de școală
Sediul BNR
Un nou broker de asigurări a intrat pe piață / Foto: Freepik
Magistrat

Magistrații nu sunt egali în fața pensiei – explicația CCR

Curtea Constituțională a respins ca neîntemeiată...

Fermier face curat într-o cocină / Foto: Freepik
Oameni care merg pe holul unui spital / Foto: Freepik
Documente ANAF. Freepik.com
Freepik.com
Bursa de Valori Bucuresti / Foto: BVB
Cheia de la casa mult dorită / FOTO: Freepik
Oriunde și la orice nivel
Foto arhiva: Reuters
Casă de schimb valutar
Mai muți bani pentru cercetare / Foto: Freepik
Ciocănel de judecător / Foto: Freepik
Ministerul Transporturilor
Schimbare de paradigmă la Foxconn

pixel