BNR, decizie privind dobânda de politică monetară, în plină criză bugetară
Consiliul de administraţie al...
Arbitrul olandez este un antreprenor de succes, acesta deținând un lanț de supermarketuri care sponsorizează și liderul campionatului mondial de Formula 1 Max Verstappen
În vârstă de 48 de ani, cu o avere estimată în 2016 la 13,5 milioane de euro, Kuipers va fi primul olandez care va fluiera o finală la EURO.
Născut în localitatea Oldenzaal, Bjorn Kuipers deține lanțul de supermarketuri Jumbo Kuipers, care este foarte întâlnit în Olanda și Belgia, scrie Dailystar.
Deși are studii universitare în domeniul afacerilor, Kuipers este pasionat de arbitraj, la fel ca bunicul său, Andries Van Leeuwen, care a oficiat victoria în finala Cupei Cupelor a formației londoneze Tottenham Hotspur împotriva echipei spaniole Atletico Madrid, în 1963.
De asemenea, împreună cu soția sa, Kuipers mai deține și un salon de înfrumusețare.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Consiliul de administraţie al...
Calendarul fiscal al lunii...
Marți, 8 iulie 2025, Banca...
Firmele mici care au intrat în...
Remunerații mai mari pentru...
Dobânzile interbancare ROBOR...
Banca Națională a României...
Calitatea transportului pe calea ferată a intrat în...
Grupul austriac OMV a anunţat,...
Vasile Marica va fi prezent la...
Bulgaria se pregăteşte să îşi...
Trump declanșează un nou val de...
Proiectul de lege privind unele...
România ar trebui să renunţe la...
BET continuă tendința...
O companie americană închide în...
Deficitul bugetar a ajuns la 1,7% din PIB, nivelul...
Dolarul s-a apreciat luni în...
Musk anunţă că lansează un...
Banca Națională a României a...
Liberalizarea prețului la...