Farmaceutica Remedia Deva a înregistrat în 2018 o cifră de afaceri netă de 464,03 milioane lei, cu 34,12% mai mare decât cea de 351,22 milioane lei din 2017.
Distribuitorul de farmaceutice din Deva (RMAH) a avut anul trecut venituri totale din exploatare de 465,81 milioane lei, mai mult cu 31,92% față de cele de 353,10 milioane lei înregistrate în anul anterior.
Cheltuielile totale din exploatare s-au majorat cu 32,60%, la 462,11 milioane lei, de la 348,50 milioane lei. În aceste condiții, rezultatul operațional a fost de 3,70 milioane lei, în declin cu 19,56% față de cel de 4,60 milioane lei din 2017. Profitul net s-a diminuat într-o dinamică apropiată, -19,15%, la 3,04 milioane lei, de la 3,76 milioane lei. La 9 luni, câștigul net era deja de 2,97 milioane lei.
Citește și:Companiile farmaceutice investesc miliarde pentru a-i convinge pe medici
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Indicele BET s-a depreciat cu...
Aramco anunță descoperiri de...
Donald Trump schimbă regulile...
Banca Națională a României a anunțat cursul leului,...
Prețul petrolului continuă să scadă pe fondul temerilor...
ANAF face un pas decisiv spre...
De la 1 aprilie 2025,...
Peste 60% dintre angajatori vor...
În același timp, guvernatorul...
Euro se întărește datorită lichidității sale.
Românii alocă, în medie, 800 de lei pentru masa şi...
Blocul Național Sindical atrage atenția asupra lipsei de...
Românii plătesc azi cea mai...
Primul utilaj de foraj TBM a intrat în acțiune la stația...
Cei mai mulți traderi s-au...