Ce tun va da Lucescu! A cumpărat cu 2 milioane și va vinde cu 20 de milioane

Autor: Mihai Paul
Data actualizării:
Data publicării:
Real, Barca şi Juventus au replicat la rândul lor pe teren juridic. La cererea lor, Tribunalul comercial din Madrid a sesizat la jumătatea lunii mai justiţia europeană pentru a afla dacă UEFA abuzează de "poziţia sa dominantă", încercând să bloc
Real, Barca şi Juventus au replicat la rândul lor pe teren juridic. La cererea lor, Tribunalul comercial din Madrid a sesizat la jumătatea lunii mai justiţia europeană pentru a afla dacă UEFA abuzează de "poziţia sa dominantă", încercând să blocheze acest turneu concurent.
Răzvan Lucescu este omul momentului în Grecia după ce a adus primul event pentru PAOK Salonic dar și mulți bani în visteria clubului.

Grecii pot realiza în curând cel scump transfer din istoria clubului având în vedere că tânărul brazilian Leo Jaba (20 de ani) este dorit insistent de către germanii de la  Borussia Dortmund.

Atacantul transferat de Răzvan Lucescu la PAOK nemții urmând să plătească clauza de reziliere din contractul lui Leo Jaba, în valoare de 20 de milioane de euro.

Transferul ar acoperi 80% din bugetul alocat clubului în acest sezon de către miliardarul greco-rus Ivan Savvidis.

Citește și:Grecii sunt gata să realizeze cel mai scump transfer din istoria clubului, la capitolul plecări, după ce puştiul brazilian Leo Jaba (20 de ani) a fost trecut pe lista de transferuri de germanii de la Borussia Dortmund.

Vânzări-record pentru cel mai profitabil club de fotbal din lume. Rețetă de sute de milioane

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News

Ţi s-a părut interesant acest articol?

Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.

Reperele zilei

Ştiri Recomandate

Guvernul are buzunarele goale / Ilustrație: DCBusiness
S-au schimbat regulile achizițiilor publice
Oameni pe strada / Foto: Freepik
Ministerul Finanțelor
Florin Jianu
Bani. Freepik.com
Proiect / Foto: Freepik
Consiliul Concurenței / Foto: DCBusiness

Protest spontan la Consiliul Concurenţei

Protest spontan al angajaţilor Consiliului Concurenţei,...

Freepik.com
Miniștrii cabinetului Bolojan / Foto: Octav Ganea / Inquam Photos
Cumpărături online / FOTO: Freepik
BVB
Birou. Freepik.com
Foto: Pexels.com
Comisia Europeană propune reducerea folosirii gazelor în UE cu 15%
Dolari. Freepik.com
Donald Trump / Foto: Casa Albă / Daniel Torok
Dragos Anastasiu / Foto: gov.ro
Alexandru Nazare
ANAF

ANAF urmează să aibă un nou șef

Adrian Nicușor Nica a fost desemnat pentru a prelua conducerea Agenției...

Bancnote
Noile telefoane Nothing
Bogdan Ivan și partenerii kazahi
Bursa de Valori București
Registrul Auto Roman
Ciprian Tătărușanu și Alin Dobre
George-Sergiu Niculescu

pixel