De asemenea, începând de joi BNR închide Centrul de Relaţii cu Publicul.
"Am avut programat un singur eveniment cu public în luna martie care a fost amânat. Încercăm să facem cât mai multă activitate de telemuncă cu angajaţii noştri şi să facem dezinfecţii mai des decât până acum. Am făcut şi noi programarea pe ore a angajaţilor noştri pe care am implementat-o chiar înainte de veni această decizie şi acum ne organizăm să facem cât mai multă telemuncă. Într-adevăr Centrul de relaţii cu publicul se închide de mâine (joi, 12 martie a.c.), dar se poate solicita în scris orice informaţie", a precizat Suciu.
Citește și: Coronavirus. Piperea știe ce vor face băncile în caz de neplată a ratelor
El a menţionat că şedinţa Consiliului de Administraţie pe probleme de politică monetară din 3 aprilie se va desfăşura conform programării, dacă nu vor apărea alte evenimente neprevăzute.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Curtea Constituțională a...
Ministrul Muncii, Florin...
Președintele României, Nicușor...
Curtea Constituțională a...
Compania Națională de...
NASA redeschide licitația...
Cea de-a XIX-a ediție a...
Un jaf spectaculos a avut loc...
Volumul uriaș de petrol aflat...
Averizare din partea SRI...
Industria berii din România a...
Curs valutar BNR, 20 octombrie.
Christine Lagarde explică...
Curtea Constituţională a...
În perioada 1 ianuarie - 31...
Ziua de 20 octombrie este una...
China accelerează...
După ce plafonarea prețului la...
Inspectoratul de Stat în...
După ani de volatilitate și...
Verificările și reviziile...