TVA 11% sau 21%? Ghid complet al noilor cote de la 1 august
Cota redusă de TVA este păstrată doar pentru anumite...
Produsul intern brut pe trimestrul III al anului 2018 a fost mai mare cu 1,9% în comparație trimestrul anterior.
Comparativ cu același interval al anului trecut, PIB-ul a înregistrat o crește de de 4,3%, serie brută și 4,1%, serie ajustată sezonier.
În primele nouă luni ale anului, PIB-ul a crescut cu 4,2% comparativ cu același interval din 2017, atât seria ajustată cât și cea brută.
Seria ajustată sezonier a PIB-ului trimestrial a fost recalculată în urma revizuirii estimărilor pentru trimestrul III dar nu au fost înregistrate diferențe față de calculele efectuate în luna noiembrie.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Cota redusă de TVA este păstrată doar pentru anumite...
Premierul Ilie Bolojan a...
România se confruntă cu o criză...
UiPath îl numește pe David...
Ministerul Transporturilor și...
Giganții industriali europeni...
Analistul economic Petrișor...
Rovinieta se scumpește din...
Vicepremierul Tanczos Barna a...
Curs valutar BNR, 3 iulie 2025.
Preşedintele Cartel Alfa,...
Criza e reală, cifrele nu mai...
Creşterea cotei generale de...
Orban mizează pe „prima casă” în campania pentru 2026.
Medicina evoluează permanent,...
Să alegi un fierăstrău...
Avertizare pentru cei care şi-au programat călătorii în...
Într-un mediu de afaceri...