BVB încheie săptămâna pe roșu: Investitorii au redus motoarele
Final de săptămână rezervat...
Potrivit BNR, leul a câştigat teren şi în faţa dolarului american, cotaţia anunţată fiind de 4,1876 lei, mai puţin cu 1,12 de bani (-0,27%), comparativ cu valoarea e 4,1988 lei, stabilită vineri.
Moneda naţională s-a apreciat, luni, în raport cu francul elveţian, până la un curs de 4,1939 lei, în scădere cu 0,14 bani (-0,03%) faţă de anunţul anterior, de 4,1953 lei pentru un franc elveţian.
Citește și: CURS VALUTAR. Leul se depreciază cu aproape un ban față de euro
Gramul de aur s-a scumpit cu 50,23 de bani (+0,28%), până la 179,0612 lei, de la 178,5589 lei, cât se stabilise în şedinţa de vineri.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Final de săptămână rezervat...
Banca Naţională a României,...
Vânzările Tesla se prăbușesc pe...
BNR a publicat vineri, 2 mai,...
Take-Two amână lansarea Grand...
Se deblochează problemele...
Persoane fizice care fac...
Autoritățile bulgare au anunțat...
Embargoul neoficial al Chinei...
Ministrul Energiei respinge...
Rata anuală a inflaţiei în zona...
Uniunea Europeană are în vedere...
HistoSonics, compania susținută...
Principalii indici de pe Wall...
Profesorul Mircea Coșea critică...
CEO-ul GM, Mary Barra, laudă...