România crește capacitatea de stocare a energiei verzi. Ce înseamnă acest lucru
România înregistrează progrese...
Declaraţia pe propria răspundere pe timp de noapte. Potrivit noilor măsuri adoptate de Comitetul Naţional pentru Situaţii de Urgenţă, cei care circulă în intervalul 22:00-05:00 vor avea nevoie de declaraţie pe propria răspundere.
Declaraţia pe propria răspundere poate fi completată şi online, însă trebuie să conţină semnătura olografă. Adică, dacă o completaţi online, trebuie să printaţi formularul şi să-l semnaţi de mână.
Reamintim că Guvernul a aprobat în ședința de guvern de miercuri prelungirea stării de alertă pentru o perioadă de 30 de zile, începând din 14 martie 2021. De dumincă, așa cum a stabilit azi Guvernul, va fi nevoie de prezentarea declarației începând cu ora 22:00, nu de la 23:00, ca acum.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
România înregistrează progrese...
Președintele Franței, Emmanuel...
Președintele Rezervei Federale...
Pentru prima dată în lume,...
Economia Germaniei a intrat...
Producţia de gaze a scăzut cu...
UBS avertizează asupra...
Instituția financiară austriacă...
China reduce ritmul scăderii...
Trump ar putea renunța în...
Există două situații concrete...
Atenționare de călătorie:...
Președintele interimar Ilie...
Reacţia autorităţilor din China...
Bursa de Valori București...
Astăzi îți atragem atenția...
Plenul Consiliului Superior al...
Criză de forță de muncă în...
O mișcare anticipată de analiști.
Cursul valutar de joi, 17...
Autoritatea Naţională pentru Protecţia Consumatorilor...
Având în vedere încălzirea...