Cea mai mare parte a anulărilor vizează curse în Germania, spre nordul Italiei, alte destinaţii din Europa, şi Israel, începând din următoarea duminică, deoarece această ţară a interzis intrarea călătorilor din Germania, Austria şi Eleveţia, precum şi din China şi Iran.
Lufthansa şi filialele sale, Swiss, Austrian, Brussels şi Eurowings, vor lăsa la sol 150 de aeronave, din cele 750 pe care le utilizează în mod normal, din cauza coronavirusului.
Citește și Prima companie aeriană, lovită de epidemia de coronavirus
Îm Germania, numărul persoanelor infestate ajunge la 349 şi, dintre acestea 175 în Renania de Nord Westfalia, conform datelor furnizate de Robert Koch Institut.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Numărul locurilor de muncă...
Ministerul Muncii a pus în deszbatere publică o...
Curtea Constituțională a...
Guvernul schimbă regulile...
Guvernul a aprobat Ordonanța de...
Reprezentanții Confederației...
Prețurile uleiului de cocos...
MInistrul Mediului a anunțat când se reia programul...
Lamborghini a prezentat oficial...
Bursa de Valori Bucureşti (BVB) a închis şedinţa de...
Agenția Națională pentru Plăți...
Trump speră ca Putin să facă un...
Ministerul Afacerilor Interne...
Guvernul a aprobat astăzi...
Curs valutar BNR, 19 august.
Explozie de procese între...
Lacul Vidraru este golit...
Cum gestionezi un angajat care...