 
  Dumitru Nancu este director general la Fondul Național de Garantare a Creditelor pentru Întreprinderile Mici și Mijlocii S.A. – IFN (FNGCIMM. S.A. – IFN). Astăzi, este invitatul zilei, de la ora 12:00, la DCNews și DCBusiness. Emisiunea este transmisă pe DCNews.ro, la DCNewsTV.ro, pe DCBusiness.ro, dar și canalele de Facebook și Youtube ale site-urilor.
Ce este FNGCIMM
Fondul Național de Garantare a Creditelor pentru Întreprinderile Mici și Mijlocii (FNGCIMM SA-IFN) este o instituție financiară nebancară, cu capital de risc, înființată în scopul facilitării accesului IMM-urilor la finanțări, prin acordarea de garanții pentru instrumentele de finanțare contractate de la bănci comerciale sau din alte surse. FNGCIMM instrumentează programe guvernamentale destinate relansării economice, dezvoltării mediului de afaceri, precum și creării și susținerii de locuri de muncă.
 Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Țigările s-ar putea scumpi în...
Românii care până acum nu au...
Prețul energiei electrice pe piața spot a crescut joi cu...
Doar una din patru locuințe din...
BET, în declin: sesiune...
Traficul de mărfuri prin Portul...
Ministerul Finanțelor a anunțat...
Modificări în structura...
AFM informează: Noi dosare au...
Statele Unite se confruntă cu...
ANAF a schimbat toate...
Cris-Tim Family Holding anunță...
Cursul valutar anunțat joi, 30...
ANAF așteaptă declarațiile SAF-T și formularele de TVA...
România nu ar trebui să mai...
Statele Unite vor relua testele nucleare pentru prima...
Activitatea economică din...
Guvernul aprobă, în şedinţa de...