Lukoil România și Petrotel Lukoil, afaceri de miliarde înaintea sancțiunilor americane
Lukoil România SRL și Petrotel...
GoogeDe asemenea, grupul de state şi-au expus îngrijorările cu privire la modul în care Google clasează rezultatele căutărilor și protejează datele personale ale utilizatorilor.
Acțiunea se adaugă unui număr tot mai mare de anchete efectuate de autoritățile americane asupra companiilor din tehnologie.
1 milion de vizualizari pe Youtube costă cât o mașină
Vineri, un grup separat de state a anunțat că anchetează Facebook pentru a stabili dacă firma a înăbușit concurența și dacă a protejat în mod adecvat datele consumatorilor.
Acțiunile recente implică atât republicani, cât și democrați, semn al consensului politic tot mai mare cu privire la necesitatea de a înfrâna giganții tehnologici.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Lukoil România SRL și Petrotel...
Guvernul digitalizează plata amenzilor. Un cont unic...
Un nou val de scumpiri ne...
Agenţia Naţională de...
Ministrul Apărării Naţionale,...
Românii care până acum nu au...
Olanda dă semnalul schimbării...
Leul a încheiat luna octombrie...
Doar una din patru locuințe din...
Ministerul Finanțelor a anunțat...
Cererea de aur crește puternic...
Țigările s-ar putea scumpi în...
Prețul energiei electrice pe piața spot a crescut joi cu...
Compania aeriană națională...
Traficul de mărfuri prin Portul...
BET, în declin: sesiune...
Modificări în structura...
AFM informează: Noi dosare au...
Statele Unite se confruntă cu...