România mizează pe acvacultura marină. Păstrăvul curcubeu, aclimatizat în Marea Neagră
Păstrăvul curcubeu de Zăganu,...
Intrarea este însă ceva absolut banal - o clădire din cărămidă, care, în mijlocul acelui peisaj, pare a nuca-n perete. Dar la capătul unui pod îngust de beton, restaurantul atârnă, practică la 120 de metri deasupra pământului.
Mic, dar cochet, amenajat în stil stradițional, restaurantul oferă o priveliște uluitoare asupra răului Yantzy. Iar pentru amatorii de adrenalină, există aici o platformă pentru sărituri cu coarda.
Citește și Noul Titanic. În ce fază sunt lucrările și cum va arăta FOTO
Coridorul până la restaurant are 30 de metri lungime și este săpat, practic, în stâncă. Iar restaurantul reprezintă, de fapt, o peșteră, acolo unde, potrivit legendelor, un mare poet din dinastia Sinn prefera să se retragă pentru a pregăti ceai și pentru a medita.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Păstrăvul curcubeu de Zăganu,...
Numărul firmelor care au...
Ce se întâmplă cu facturile la energia electrică. Cine...
Wolfgang Porsche sapă un tunel privat spre centrul...
România și SUA pregătesc...
Deficitul bugetar al României...
România se conectează la rețeaua europeană de...
Municipiul București își...
Președintele Donald Trump a anunțat concedieri masive în...
Ministrul Energiei, Bogdan...
Leul se apreciază față de euro...
Anunţ important pentru clienţii...
Produsul Intern Brut a crescut...
La jumătatea acestui an,...
Premierul Bolojan a negat...
Ajutorul pentru plata...
După exemplul României, Grecia...
Leul s-a apreciat joi faţă de...
Inteligența artificială nu...