Roșu pe linie la Bursa de Valori București: BET pierde 1,55%
Valoarea totală a tranzacțiilor s-a ridicat la 122,32...
Cei peste 30.000 de turişti israelieni aduşi de turoperatorul Meshek Wings pe litoralul românesc au generat încasări de peste 30 de milioane de euro, a declarat, marţi, Corina Martin, preşedintele Federaţiei Asociaţiilor de Promovare Turistică din România (FAPT).
Potrivit unui comunicat al FAPT, turoperatorul israelian Meshek Wings a celebrat, marţi, pe Aeroportul Internaţional Mihail Kogălniceanu, al cincilea an de operare a cursei charter Tel Aviv - Constanţa, întâmpinând primul zbor din acest sezon pentru litoralul românesc.
Până în prezent, turoperatorul Meshek Wings a adus peste 30.000 de turişti israelieni pe litoralul românesc, dintre care 25.000 de turişti veniţi pe cursa charter Tel Aviv - Constanţa şi restul de 5000 veniţi pe circuite dinspre Bucureşti. Pentru acest an Meshek Wings estimează peste 5.000 de turişti, care vor sosi pe litoralul românesc cu două curse pe săptămână, în perioada iulie - septembrie.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Valoarea totală a tranzacțiilor s-a ridicat la 122,32...
O eventuală suspendare a...
„Traversăm o perioadă în care...
Platforma de criptomonede,...
Banca Centrală Europeană (BCE)...
După ani în care autoritățile...
Președintele Rezervei Federale...
Economia zonei euro şi cea a UE...
Schimbare de generație la...
Regele reducerilor mizează pe „vânătoarea de comori” a...
Care este prețul corect al petrolului pentru Donald Trump.
Un pas strategic în dezvoltarea internă de tehnologii.
Franța cere acțiuni urgente...
Leul stagnează față de euro, dar pierde teren în fața...
Dobânzile interbancare ROBID și...
Formularul tipizat folosit de...
Prețul cuprului scade din nou,...
Oficial, gigantul spaniol...
Petrolul scade brusc cu aproape...
Europa vrea să atragă cercetători americani nemulțumiți...
Piața paladiului se...
INS a publicat datele privind...
Germania riscă să rateze...
Declarația unică (Formular 212)...