Şi dolarul american s-a apreciat în raport cu leul, cu 0,26 bani, ajungând la 4,4218 lei, în creştere cu 0,06% faţă de cotaţia anterioară, de 4,4192 lei/dolar.
Aurul, la un nou record pe piața din România
Totodată, cursul leu/franc a urcat cu 2,30 bani (0,5%), până la o cotaţie de 4,5738 lei, comparativ cu cea anterioară, de 4,5508 lei francul elveţian.
Gramul de aur s-a scumpit, miercuri, cu 2,168 lei (0,87%), ajungând la 248,7938 de lei, de la 246,6258 lei, cât se anunţase în şedinţa de joi.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Christine Lagarde explică...
Curtea Constituţională a...
În perioada 1 ianuarie - 31...
Ziua de 20 octombrie este una...
China accelerează...
După ce plafonarea prețului la...
Inspectoratul de Stat în...
După ani de volatilitate și...
Verificările și reviziile...
Armistițiul din Gaza, promovat...
Ministrul Finanțelor, Alexandru...
Piața de capital românească a...
Numărul beneficiarilor de pensii de serviciu a ajuns, în...
Milioane de americani au ieșit...
Regimul fiscal aplicabil...
Grupul Electrica a demarat...
S&P Global Ratings a tăiat, printr-o acțiune...
Un incendiu de proporții a...
După un deceniu de planuri...
Guvernul modifică regimul de...
Allianz-Țiriac anunță, într-un...