Bursa de Valori Bucureşti a câştigat aproape nouă miliarde de lei la capitalizare
BVB a câştigat aproape nouă...
Șeful NASA a precizat că ducerea la îndeplinire a proiectului va costa în jur de 20-30 de miliarde de dolari, suma care nu cuprinde și fondurile alocate anual de instituția pe care o conduce pentru menținerea în stare de funcționare a Stației Spațiale Internaționale și pentru realizarea planurilor sale științifice.
În interviul pentru CNN, Jim Bridenstine a precizat că toate cheltuielile sunt defalcate pe următorii cinci ani.
Citește și Continentul care va salva Pământul de POTOP. Ce s-a descoperit
Președintele Donald Trump a declarat, recent, că planeta Marte ar trebuie să devină o prioritate pentru NASA. În opinia lui, călătoriile pe Lună sunt prea costisitoare în condițiile în care ele au îmbătrânit moral încă de acum 50 de ani.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
BVB a câştigat aproape nouă...
Investitorii globali au...
Scope Rating a îmbunătăţit...
Fondurile de pensii...
Peter Magyar promite un „New...
Evaziunea începe din bucătărie:...
Se taie contribuții! Guvernul elimină o parte din taxele...
Urmează schimbări la asigurarea...
Secretarul de Stat al SUA,...
TikTok a început o amplă...
Wall Street încheie săptămâna...
Companiile de stat intră în...
Bruxelles-ul propune o taxă...
Veniturile Rusiei din...
UE, în așteptarea unei...
Curs valutar BNR, 11 iulie 2025.
Ford anunţă un program de concedieri voluntare la uzina...
În timp ce România se chinuie...
Piețele financiare au fost...
Câştigul salarial mediu brut în România a scăzut cu...
Sindicaliştii din ANAR protestează, vineri, în faţa...
Ministrul Muncii, Florin...