Pachetul fiscal va fi decis miercuri. Guvernul vrea legiferarea până pe 7 iulie
Guvernul se află în criză de...
Achiziția conacului boieresc din Craiova a fost pregătită ca un cadou chiar înainte de nuntă la îndemnul unora dintre invitații de frunte. Se pare că ”greii” veniți la petrecere au promis că vor achita integral plata conacului care a costat 250.000 de euro. Conacul are sală de cinema, robinete cu foiță de aur și cristale Swarowski.
Nu în ultimul rând, invitații au adus și alte cadouri pe lângă tradiționalul dar de nuntă, care s-a cifrat în medie la circa 1.000 de euro de invitat. Având în vedere faptul că au fost circa 500 de invitați, cei doi miri au strâns o sumă suficient de mare de aproape 500.000 de euro, din care au scăzut cheltuielile, prețul casei și le-a mai și rămas ceva. Dealtfel, menul a costat aproape 150 de euro și a fost constituit din atât din preparate tradiționale cum ar fi sarmale și friptură cât și unele gourmet.
În plus, apropiații au făcut și cadouri scumpe, gen bijuterii, pe lângă dar.
Citește și:Lia Olguța Vasilescu, ”onorifică” la Transporturi
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Guvernul se află în criză de...
RO e-Factura devine obligatorie pentru ONG-uri și...
Ministrul Finanțelor, Alexandru...
Adrian Nicușor Nica a fost desemnat pentru a prelua conducerea Agenției...
Autoritatea de Supraveghere...
Compania britanică Nothing...
RAR avertizează că peste 85.000...
Ciprian Tătăruşanu, fostul...
Curs valutar BNR, 1 iulie 2025.
Germania vrea să salveze...
Activele nete ale celor 248 de...
UE cere eliminarea imediată a...
Administrația Fondului pentru...
La 30 iunie 2025, rezervele valutare la Banca Naţională...
DGAF a identificat o fraudă...
Emmanuel Macron trage un semnal...
Renault ar urma să raporteze în...
Guvernul a adoptat, prin Ordonanță de Urgență, abrogarea...
ANAF informează că a identificat o fraudă de peste 1,3...
Grupul bancar spaniol BBVA a anunţat luni că va merge...
Guvernul României a adoptat...