Acordul UE - Mercosur, semnat. Principalele declaraţii
Uniunea Europeană şi Mercosur au semnat sâmbătă la...
Accidentul cel mai impresionant a avut loc cu zece tururi înainte de sosire, când pilotul care ocupa locul 5, Paul Menard, a acroşat maşina din faţa lui, condusă de Matt DiBenedetto.
Cele două maşini s-au răsucit de-a latul pistei şi au declanşat o reacţie în lanţ cu implicarea a 21 de maşini.
Coliziunea a fost botezată rapid "The Big One", aşa cum se întâmplă frecvent la Daytona 500 care se dispută începând din 1959 pe circuitul oval din Florida. Niciun pilot nu a fost rănit în acest accident la peste 200 km/h.
Cursa, întreruptă de mai multe ori, a fost reluată pentru ultimele două tururi şi a fost câştigată de Denny Hamlin, care a obţinut a 33-a victorie din carieră în NASCAR şi a doua la Daytona în 2016.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Uniunea Europeană şi Mercosur au semnat sâmbătă la...
Ministrul Finanţelor explică de...
Ministrul Economiei, Irineu...
Două rame electrice regionale PESA sunt în curs de...
Paraguay găzduieşte ceremonia de semnare a acordului...
Acordul de liber schimb dintre UE şi Mercosur are o...
IT-ul rămâne lider la salarii: peste 12.900 lei net, de...
Moneda națională pierde teren...
Consumul total de energie...
Proiectul de ordonanţă privind...
RO e-Factura obligatoriu:...
Defecțiunile din termoficare...
Bursa de Valori Bucureşti a...
Ratingurile suverane ale...
China a suspendat importurile de energie electrică din...
Undă verde de la Bruxelles:...
Mutările anului 2026 pe piaţa...
GAP-ul de TVA al României va...
Ultimele zile pentru depunerea...
ANAF a demarat un proiect pilot...
Veniturile Rusiei din petrol și...