Bursa de la București începe săptămâna cu pierderi
Scăderi pe majoritatea indicilor în prima ședință a...
"La termenul din data de 25.03.2019, Curtea de Apel Bucureşti, secţia a VI a civilă a admis cererea de suspendare formulată de Amonil SA prin administrator special - Cristina Matei şi a dispus suspendarea hotărârii judecătorului sindic privind deschiderea procedurii generale de faliment faţă de Amonil SA, cuprinsă în sentinţa civilă nr.281/F din data de 22.02.2019, pronunţată de Tribunalul Ialomiţa - Secţia Civilă, în dosarul nr.1611/98/2014, până la soluţionarea definitivă a cererii de apel. Încheierea de sedinţă este definitivă", se precizează în documentul citat.
Amonil Slobozia, companie în insolvenţă, a afişat pierderi nete de aproape 1,8 milioane de lei la finele anului 2018, de 10,7 ori mai mari faţă de cele din anul anterior, potrivit rezultatelor financiare transmise Bursei de Valori Bucureşti. La 31 decembrie 2018, compania a raportat venituri totale de 745.139 lei şi cheltuieli totale de 3,371 milioane lei.
Citește și Amonil Slobozia a rămas pe pierdere și în 2018
Amonil Slobozia este o societate comercială pe acţiuni cu capital privat înfiinţată în anul 1991, în baza Legii nr.15/1990, prin preluarea întregului patrimoniu al fostului Combinat de Îngrăşăminte Chimice Slobozia, şi are ca obiect principal de activitate
producerea de energie electrică.
La sfârşitul lunii iunie a acestui an, acţionarii Amonil erau Zalois Limited, care deţinea 32,19% din capitalul social, Jovline Limited - 18,23%, Salink Limited Nicosia - 13,55% şi alţi acţionari - 36,03%.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Scăderi pe majoritatea indicilor în prima ședință a...
Ce vrea să discute la Bruxelles...
Euro se apreciază pe fondul...
Nuclearelectrica vine cu detalii.
O tranzacție care ar putea ajunge la 1,5 miliarde de euro.
Curs valutar BNR, 3 martie...
Este vorba despre foarte multe...
Cartelul petrolului a confirmat reluarea treptată a...
O analiză a impactului noilor...
Escaladarea conflictului dintre...
BNR informează că la 28 februarie 2025, rezervele...
Extinderea capacităților de producție pentru a răspunde...
Agenția Națională de...
„Zâna Măseluță nu vine să le...
Perioadă de tranziție de trei ani pentru respectarea...
Lansare reușită a unei rachete Soyuz-2.1b.
Friedrich Merz spune că cearta...
Bursa de Valori Bucureşti a...
Bitcoin a crescut cu peste 20%...
În cadrul misiunii economice...
Euro s-a redresat luni de la un...
CEC Bank lansează creditele...
Compania Municipală...
Autoritățile bulgare amână închiderea Podului Giurgiu –...
Autoritatea britanică pentru...
Ruleta este printre cele mai populare jocuri de cazino,...
Piața criptomonedelor explodează după anunțul lui Trump...