Dolarul, tot mai jos, prețul petrolului, în picaj
În același timp, indicii bursieri au scăzut...
Locuitorii din cartierul Drumul Taberei se plâng de faptul că nu au căldură. Apa caldă ar fi rece și instalațiile de încălzire cum sunt calorifere sunt insuficient încălzitre în timp ce în alte zone sunt alimentate corespunzător cu agent termic Pe site-ul RADET nu sunt avarii în zonă şi toate punctele termice ar funcţiona normal.
„Răspunsurile sunt aceleaşi: "nu avem debite de agent termic şi nu avem ce să facem". Asta la telefon. Dacă faci adresă scrisă spune că totuşi există pe medie, că ar merge, dar... Să căutăm o casă de avocatură care să ne ajute să dăm în judecată RADET-ul. Pentru că e în insolvenţă, trebuie să dăm în judecată şi Primăria şi ELCEN-ul.”, spune Sorin Preda, administrator de bloc, conform Digi24.
Protestatrii au inițiat o petiţie online intitulată "Vrem căldură şi apă caldă în Drumul Taberei!" cu peste 600 de adeziuni.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
În același timp, indicii bursieri au scăzut...
Guvernul României pregătește o...
Grâul tranzacționat pe Euronext...
O decizie anticipată de piață.
Conform prevederilor art. 62 din Legea nr. 207/2015...
O declarație făcută în acest...
Creștere de 6% a cifrei de...
Un parteneriat strategic în...
Macron propune un „dezbatere strategică” privind...
Curs valutar BNR, 6 martie 2025.
Este mai mult decât o simplă criptomonedă.
Citigroup se confruntă cu mari probleme după o eroare de...
Turbulențe pe piețele obligațiunilor: Vânzarea masivă de...
Într-un context economic marcat...
Asociația Patronală RESTO Constanța a demarat un...
Piaţa băuturilor alcoolice este unul dintre cele mai...
Pemex caută noi piețe pentru petrolul mexican în Asia și...
Banca Centrală Europeană (BCE)...
Camera Deputaților a adoptat...
Bursa de Valori București a...
Proiectele de acte normative incluse pe agenda ședinței...
Ministul Mediului, Mircea...