Românii au dat năvală la concertul lui Ed Sheeran. Câți bani a făcut acesta în 2019

Autor: Mihai Paul
Data actualizării:
Data publicării:
Prezentat drept cel mai mare show pop al anului din România a emoţionat publicul până la lacrimi şi a umplut stadionul din Bucureşti de lumină, fiind parte a unei serii de spectacole ce promovează ”Divide”, cel de-al treilea album de studio al muzicianului, premiat cu Grammy.

”Show-ul a fost unul de excepţie, iar pe scena spectaculoasă, ce a înglobat peste 300 de mp de ecrane, s-au putut auzi hiturile consecrate ale artistului, cântate vers cu vers de fani. Ed Sheeran este un one man show incredibil, care interacţionează mult cu fanii, iar momentele în care a fluturat steagul tricolor luat din public minute în şir pe scenă sau când a apărut purtând tricoul echipei naţionale de fotbal a României i-au cucerit chiar şi mai mult, dacă era cumva posibil, pe spectatori”, spun organizatorii. 

Spectacolul a fost deschis de doi artişti ai momentului, Zara Larsson şi James Bay.

În concert s-au regăsit piese precum ”Castle on the Hill”, ”Eraser”, ”Beautiful People” sau ”Perfect”, finalul fiind rezelvat melodiilor ”Shape of You” şi ”You Need Me, I Don't Need You”.

Publicul a putut asculta şi una dintre cele două piese lansate de pe cel mai nou album al lui Sheeran, ”No. 6 Collaborations Project”, ”I Don’t Care”, o colaboare cu cântăreţul Justin Bieber. ”No. 6 Collaborations Project” va fi lansat pe 12 iulie şi adună la un loc 15 piese şi peste 22 colaborări cu artişti ca Khalid, Camilla Cabello, Cardi B, Chance the Rapper, PnB Rock, Stormzy, Yebba, Justin Bieber, Travis Scott, Eminem, 50 Cent, Young Thug, J Hus, Ella Mai, Paulo Londra, Dave, H.E.R., Meek Mill, A Boogie Wit Da Hoodie, Skrillex, Bruno Mars, Chris Stapleton.

Cealaltă piesă lansată este “Beautiful People” feat. Khalid, iar de vineri, fanii mai pot aştepta să audă încă două cântece de pe albumul deja disponibil pentru pre-comenzi.

Ed Sheeran a avut anul trecut venituri de 110 milioane de dolari iar în acest an se estimează că va ajunge la aproape 130 de milioane de dolari.

Ed Sheeran conduce topurile și când nu lansează nimic. Câți bani a câștigat

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News

Ţi s-a părut interesant acest articol?

Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.

Reperele zilei

Ştiri Recomandate

Consiliul Economic și Social
Bogdan Chiritoiu / Foto: Oana Pavelescu
Resort hotelier
Lingouri de cupru / Foto: Freepik
Lingouri de argint și aur
Bogdan Ivan
Semnatura electronică
Metale rare

Project Vault: cum reduce SUA dependența de China

Președintele SUA, Donald Trump, pregătește lansarea unui...

Statul se păregătește de o nouă tranșă de împrumuturi
Freepik.com
Curs valutar. Sursa: Freepik.com
Un bărbat citește mai multe documente / Foto: Freepik

2026, un an complicat pentru IMM-uri. Analiză

Pentru IMM-urile din România, 2026 începe sub semnul...

Dosare ANAF. Freepik.com
Kristalina Georgieva / Foto: FMI / Flickr

FMI estimează o scădere a inflaţiei, dar cu o condiţie

Inflația mondială, în recul pe fondul cererii mai slabe...

Lacat. Freepik.com
Foto: Freepik.com
Bani / Foto: DCBusiness

Carlyle caută finanţare în Emirate pentru activele Lukoil

Carlyle discută un posibil parteneriat cu fonduri din...

Două persoane calculează taxe / Foto: Freepik

pixel