Facturile la electricitate sunt umflate de căldura excesivă de la începutul acestei veri, transmite Dumitru Chisăliță, președintele Asociației Energia Inteligentă.
Producția de cărbune a scăzut considerabil, pe fondul adoptării noilor resurse de energie
În primele patru luni din an, producția și importurile de cărbune s-au redus, lăsând loc noilor moduri de producție a energiei.
Lucrările la Magistrala 6 de Metrou avansează, însă traficul din Nordul Capitalei va fi perturbat pentru aproximativ doi ani.
Covrigăria românească cu o cifra de afaceri de peste 100 milioane de euro se extinde peste hotare
Anul trecut simigeria prezentă în zeci de orașe din țară a atins o cifră de afaceri impresionantă iar acum se extinde în afara țării.
Kievul importă o cantitate record de energie, pe fondul atacurilor rusești de sâmbătă
Atacurile Rusiei de sâmbătă au avariat instalații energetice din sud-estul și vestul Ucrainei, obligând Kievul să recurgă la mai multe importuri de energie electrică, au declarat oficialii ucraineni.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
România e cea de-a doua ţară din Uniunea Europeană...
Un inculpat trimis în judecată...
Ministerul Energiei a modificat...
Bursa de Valori Bucureşti a...
Fondul Național de Garantare a Creditelor pentru...
BNR a publicat noile rate ale...
Aurul devine prea scump pentru...
De pildă, penicilina nu se mai...
Dolarul american se prăbușește...
Autoritatea Națională de...
Ministerul Finanțelor acordă...
Reuters explică, într-o...
Înalta Curte de Casație și...
Prețurile la electricitate...
Persoanele cu handicap care...
Conturile Spotify reprezintă active digitale valoroase...
China face un pas înainte în...
A încetat din viaţă Papa Francisc.