Surpriză. Cristoiu: Dăncilă ar putea face parte dintr-un guvern condus de Rareș Bogdan

Autor: Mihai Paul
Data actualizării:
Data publicării:
Premierul României
Premierul României
Ion Cristoiu a venit cu o teorie șocantă la Marius Tucă Show în care vehiculează ideea unui guvern de uniune națională condus de Rareș Bogdan.

”Celor de la PSD li se va propune participarea la un guvern de uniune naţională condus de Rareş Bogdan. Nici nu-l văd pe Ludovic Orban că el era aseară purtătorul de cuvânt al lui Rareş Bogdan. Deci eu asta cred că va fi”, a afirmat analistul politic. 

Întrebat de Marius Tucă dacă e cineva capabil să preia cu adevărat conducerea PSD, Ion Cristoiu a răspuns: „ Nu. Lovitura adevărată nu constituie rezultatul alegerilor de ieri, ci lovitura de azi din mai multe motive. Din nenorocire, PSD s-a format ca partid condus cu mână de fier, ca partidul Comunist al lui Ceauşescu. Sigur normal era ca acest partid, baronii să constituie o masă democrată, nu pucişti. Adică, la şedinţele alea ale Comitetului executiv, răspunzând nevoii mele de democraţie să fie 70 la 29, dar aţi văzut la ei a fost unanimitate. Este clar că a fost un partid care depinde de lider. În cazul de faţă am avut de-a face cu un lider care a ţinut totul în mână”, a explicat analistul politic.

Citește și:Premierul Dăncilă a vorbit despre investiții în România. Ce anunț a făcut

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News

Ţi s-a părut interesant acest articol?

Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.

Reperele zilei

Ştiri Recomandate

TVA
Birou. Foto: Freepik.com
Investitori / Foto: Freepik
Factura. Foto: Pexels.com
Muncitori / FOTO: Freepik
Nord Stream 2
La bursă / FOTO: Freepik
e-Factura / Foto: Freepik
Lei / sursa foto: Freepik.com
Foto: Mihai Ciobanu
Dragoș Pâslaru
Hacker. Freepik.com
freepik.com
freepik.com

Cum vrea Berlinul să fure turiştii din Paris, Roma şi Madrid

Pe măsură ce tot mai multe orașe din sudul Europei se...

ANAF / Foto: DCBusiness
Cadastru / Foto: Freepik
Metrorex va elibera carduri contactless
Iliea Bolojan
Magistrati / Foto: Freepik
Alexandru Nazare
IMM România cere sprijin din partea Guvernului / Foto: Freepik
Larry Ellison, CEO-ul Oracle
Bitcoin / Foto: Freepik
Nasdaq

Prăbușire la bursă: Nvidia și Palantir, lovite de panica AI

Bursa americană este zdruncinată de avertismente privind...

Livrator / Foto: Freepik
Curs valutar. Foto: Mihai Ciobanu
Freepik.com

pixel