Instanța admite modificarea planului de restructurare al Liberty Galați. Ce urmează?
Tribunalul Galați a admis...
Werner Wolff, directorul Tarom, a declarat pentru DCNews și DCBusiness, că în companie are loc un proces profund de modernizare din care fac parte un amplu proiect de implementare a unor programe de gestionare, call-center, serviciu care este deja funcțional.
O problemă la care șeful Tarom vrea să găsească o soluție este alianța cu SkyTeam, o alianță care și aceasta a fost și este păguboasă pentru partea română, din cauza negocierii proaste a acestei alianțe.
Wolff a declarat că în cursul lunii noiembrie vor avea loc discuții cu cei de la Air France KLM, pentru îndreptarea situației. Faptul că negocierea s fost făcută prost cu SkyTeam a condus la marele dezavantaj al Tarom că nu a avut o bază de date a pasagerilor. Acesta fiind și motivul pentru care pasagerii nu puteau fi anunțați de eventualele probleme.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Tribunalul Galați a admis...
Consilierii municipali se...
Președintele Chinei, Xi...
Autoritățile germane au...
Autoritatea de Supraveghere...
Dreptul Fiscului de a stabili...
Schimbare privind bancnotele româneşti.
Persoanele fizice care...
Bursa de Valori București a...
Germania își taie estimările de...
India va reduce drastic taxele...
Agenţia Naţională de...
Deputatul USR Claudiu Năsui...
Inspecţia Muncii a aplicat...
Banca Națională a României a...
Uniunea Europeană trage un...
Această analiză, realizată de...
A crescut rata şomajului la finalul anului 2025.
Mugur Tolici va prelua, de la 1...
Prețurile carburanților au...
Șeful Bundesbank, Joachim...
Indicele ROBOR la trei luni, utilizat în calculul...
Cifra de afaceri din comerțul...
România intră, prin programul european SAFE, într-o nouă...
Gigantul cripto Tether Holdings...
Managerii din principalele...