Dumitru Chisăliță, la DCNews: ce urmează în energie și cum vor fi afectați românii
Dumitru Chisăliță, președintele...
O moleculă numită DR-10 a fost descoperită în timpul unui studiu de şase luni efectuat de către institutul de cercetare IVIC şi elimină 100% virusul, a afirmat el.
Molecula a fost deja utilizată în tratamentul hepatitei C, HPV şi Ebola, a adăugat Maduro. Procesul de autorizare a tratamentului de către Organizaţia Mondială a Sănătăţii (OMS) a început deja, a mai spus el.
OMS a declarat la începutul acestei luni că mai multe posibile tratamente împotriva COVID-19 la nivel mondial au avut rezultate reduse sau deloc, potrivit programului de testare al OMS "Solidarity Trial", la care au participat 11.000 de pacienţi din 30 de ţări.
Citește și COVID-19. Vaccinul israelian BriLife intră în fazele decisive
Printre acestea se numără Remdesivir, pe care Administraţia Americană pentru Alimente şi Medicamente (FDA) l-a aprobat săptămâna trecută ca tratament împotriva COVID-19.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Dumitru Chisăliță, președintele...
Ministerul Finanțelor a aprobat...
Alexandru Nazare își prezintă...
România a îndeplinit integral și la termen Ținta 267 din...
Piața de asigurări din România are un nou jucător. Wise...
Scenariu de rezervă pentru gaze: plafonarea ar putea fi...
Bulgaria şi România sunt ţările...
Alertă, joi, la sediul Ministerului Finanţelor.
Informaţiile zilei de la BNR...
Guvernul a pus în transparență...
În luna noiembrie 2025, rata şomajului în formă ajustată...
Cererea globală de cupru,...
Optimism pe piaţa de capital,...
Regimul de impozitare al...
La aproape trei ani după ce...
Bijuterii evaluate la peste un...
Taxa pe stâlp a revenit în...
Institutul Naţional de...
Primarul Craiovei, Lia Olguța...
Preşedintele Nicuşor Dan nu a...
Aurul și argintul nu mai sunt simple instrumente de...
Administrația de la Washington...
Prefectura Alba a informat...