Ce înseamnă aderarea României la OCDE. Nazare: Beneficii pentru toți românii
Ministrul Finanţelor explică de...
Dezvăluind ideea proiectului său artistic, pictorul din New York a evocat ”schimbările majore produse în Statele Unite și care demonstrează că societatea americană spre îndreaptă spre transformări de natură social-comunistă”.
”Lenin și Mausoleul lui reprezintă cele mai pregnante simboluri ale schimbărilor atât de dorite în Statele Unite și tot mai mult dezbătute în ajunul alegerilor prezidențiale”, se arată în comunicatul menționat.
David Datuna intenționează nu doar să construiască o copie a Mausoleului din Piața Roșie a Moscovei, dar să cumpere și mumia lui Lenin. În acest scop, el este gata să plătească un avans de 1 milion de dolari și să strângă peste 1 miliard.
Citește și Kremlin către UE
Pictorul spune că realizarea unei copii a Mausoleului din fața zidurilor Kremlinului nu este ceva complicat. În schimb, afirmă el, Lenin nu poate fi înlocuit, motiv pentru care vrea să îl cumpere, indiferent de preț.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Ministrul Finanţelor explică de...
Paraguay găzduieşte ceremonia de semnare a acordului...
Acordul de liber schimb dintre UE şi Mercosur are o...
IT-ul rămâne lider la salarii: peste 12.900 lei net, de...
Moneda națională pierde teren...
Consumul total de energie...
Proiectul de ordonanţă privind...
RO e-Factura obligatoriu:...
Defecțiunile din termoficare...
Bursa de Valori Bucureşti a...
Ratingurile suverane ale...
China a suspendat importurile de energie electrică din...
Undă verde de la Bruxelles:...
Mutările anului 2026 pe piaţa...
GAP-ul de TVA al României va...
Ultimele zile pentru depunerea...
ANAF a demarat un proiect pilot...
Veniturile Rusiei din petrol și...
Curs valutar, 15 ianuarie 2026.
Ministerul Dezvoltării vrea să...