Greșeala care te poate costa scump la TVA! Ultima șansă până pe 20 august
ANAF reamintește...
Totalul creditelor în lei atingea, în ianuarie, 181,635 miliarde de lei (cu 0,22% peste valoarea din luna precedentă), din care 68,32 miliarde de lei erau sume contractate de agenţii economici şi 109,34 miliarde de lei împrumuturi luate de populaţie.
BNR: Ţinta pentru creditele neperformante este de 3,5% în 2020
Creditele în valută totalizau aproximativ 90,417 miliarde echivalent lei în ianuarie 2020 (cu 2% mai mult faţă de decembrie 2019), din care 50,9 miliarde de lei împrumuturi contractate de agenţii economici şi 34,2 miliarde de lei credite luate de populaţie.
Bucureştenii aveau, la finele lunii ianuarie, credite în lei restante în sumă de 1,848 miliarde de lei şi în valută de 1,056 miliarde de lei (echivalent).
Totalul creditelor în lei contractate în Capitală se cifra la 64,486 miliarde de lei, iar al celor în valută la 45,795 miliarde de lei.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
ANAF reamintește...
Investițiile au revenit timid...
În doar câteva ore de negocieri...
Guvernul a pus în dezbatere...
Ministerul Justiției, în...
Zanzibarul se conturează ca...
România se confruntă cu o criză...
Ministrul Finanțelor, Alexandru...
În timp ce administrația Trump...
Criticile președintelui...
Președintele american Donald...
Agenția de rating Fitch a...
În primăvară a devenit și mai...
Președintele american Donald Trump a confirmat, într-un...
Mihail Hodorkovski, considerat...
Administrația Națională de...
Ministerul Finanțelor a pus în...
Locuitorii din Cluj-Napoca au...
Dacă ar exista un premiu pentru...
Când Thongbue Wongbandue, un...
Europa ar putea înfrunta o...
BNR avertizează că, în ciuda...
Autoritatea de Supraveghere...