Topul patiseriilor din România. Ce arată cifrele
Luca, Petru și Matei își împart piața patiseriilor.
Turcia va desfăşura sisteme de apărare antirachetă ruseşti S-400 stârnesc îngrijorare, în condiţiile în care Washingtonul a atenţionat în mod ferm că va impune sancţiuni, a declarat luni secretarul general al NATO, Jens Stoltenberg, în timpul unei conferinţe de presă susţinute la Ankara după întrevederea avută cu ministrul de externe al Turciei, Mevlut Cavusoglu, informează Reuters şi dpa.
Jens Stoltenberg a declarat că NATO ar vrea să evite situaţiile în care aliaţi impun sancţiuni unul împotriva altuia.
Într-un interviu acordat duminică agenţiei de presă turce Anadolu, Stoltenberg a declarat că încurajează "dialogul în curs" între Turcia şi SUA cu privire la S-400, dar că salută şi "discuţiile despre o posibilă achiziţionare de către Turcia a sistemelor americane Patriot", în încercarea de a determina conducerea Turciei să-şi reconsidere poziţia faţă de tranzacţia cu Rusia.
Citește și:Revolta Rusiei la implementarea în România a sistemului anti-rachetă
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Luca, Petru și Matei își împart piața patiseriilor.
Piața imobiliară din România...
Reguli noi, controale extinse și deduceri limitate:...
Autoritățile au confiscat primul utilaj folosit ilegal...
Primăriile pot lua împrumuturi...
Analiza publicată de DCBusiness...
Guvernul clarifică acordarea...
Acțiunile Oracle au scăzut cu...
O parte dintre modificările aduse Legii RCA prin actul...
Împrumuturile între firme și asociați intră sub reguli...
Sistemul energetic românesc...
Leul a avut o evoluție relativ...
Electrificarea liniei ferate...
Dumitru Chisăliță: „Sancțiunile...
Generația Z cumpără cel mai...
Bruxelles pregătește o...
Emailul Netflix care anunță...
Amenzi de peste 3 milioane de lei și mii de mașini...
Guvernul aprobă finanțarea a...
Avocatul Gabriel Biriş, expert...
Primăria Capitalei a pus în...