Capcană în Declarația 112: Cum pot ajunge firmele să plătească dobânzi şi penalităţi
Camera Consultanților Fiscali a...
Acoperişul unei case din oraşul Ştefăneşti a luat foc, vineri, de la generatorul panourilor fotovoltaice montate pe imobil, pentru stingerea incendiului intervenind patru autospeciale de pompieri, inclusiv o autoplatformă pentru intervenţie şi salvare de la înălţime, informează Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Argeş.
De asemenea, la faţa locului a fost trimisă şi o ambulanţă SMURD.
"În urma evenimentului, a ars acoperişul construcţiei pe o suprafaţă de aproximativ 100 de metri pătraţi, circa 15 panouri fotovoltaice şi s-au degradat tavanul, pereţii şi parchetul din interiorul acesteia. Nu a fost necesară intervenţia echipajului medical, în urma evenimentului neînregistrându-se victime", au transmis reprezentanţii ISU Argeş.
Conform aceleiaşi surse, cauza probabilă de izbucnire a incendiului a fost folosirea generatorului panourilor fotovoltaice, cu defecţiuni sau suprasolicitat.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCBusiness și pe Google News
Ţi s-a părut interesant acest articol?
Urmărește pagina de Facebook DCBusiness pentru a fi la curent cu cele mai importante ştiri despre evoluţia economiei, modificările fiscale, deciziile privind salariile şi pensiile, precum şi alte analize şi informaţii atât de pe plan intern cât şi extern.
Camera Consultanților Fiscali a...
România ar putea fi noul...
Când și cum poate ANAF verifica...
Reducerea valorii voucherelor...
Măsurile privind reforma...
Ministerul Finanțelor a...
Şeful Mercedes-Benz îşi...
Leul a înregistrat o evoluție...
Prim-ministrul Ilie Bolojan, consultări cu federațiile...
Preşedintele SUA spune că Rusia...
Declarația SAF-T pentru iulie...
Concursul și numirea recentă a...
Vor păți și bulgarii ca grecii?...
Compania Hidroelectrica trage...
Guvernul de la București a dat startul austerității cu...
Bucureștenii și șoferii din...
PSD condiționează participarea...
BNR menține dobânda-cheie la...
Întâlnirea istorică dintre...
Guvernul a pus în aplicare un...
Traian Bădulescu, consultant în...
Meteorologii au emis cod roșu,...
Ministerul Agriculturii aprobă...
Inteligența artificială nu va...
Statul schimbă regulile pentru...